Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Iš juvelyrinių parduotuvių plėšimo prasigyvenusi latvių gauja bus teisiama Lietuvoje

Klaipėdoje bus teisiama Vakarų Lietuvos juvelyrines parduotuves siaubusi latvių gauja
Policijos nuotr. / Klaipėdoje bus teisiama Vakarų Lietuvos juvelyrines parduotuves siaubusi latvių gauja
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Klaipėdos teisėsaugininkai praneša baigę didelės apimties ikiteisminį tyrimą ir perduodantys medžiagą teismui. Joje išnarplioti latvių nusikalstamos grupuotės siautėjimai Vakarų Lietuvos juvelyrinėse parduotuvėse.

Baudžiamojon atsakomybėn už ginkluotus juvelyrinių dirbinių parduotuvių Klaipėdoje, Mažeikiuose bei Palangoje apiplėšimus patraukti Liepojos miesto gyventojai. Jiems pareikšti įtarimai dėl organizuotoje grupėje įvykdytų didelės vertės svetimo turto pagrobimų, pasikėsinimo apiplėšti juvelyrikos parduotuvę bei svetimo turto sugadinimo.

2012 m. rugpjūčio mėn. dienos metu trys ginkluoti plėšikai iš parduotuvės Klaipėdoje, Tiltų g., pagrobė daugiau nei 290 000 Lt vertės aukso dirbinių.

2013 m. lapkritį Mažeikiuose įvykdytas plėšimas – pavakary į juvelyrinių dirbinių parduotuvę įsiveržė du ginkluoti ir kaukėti vyrai. Vienas jų, ginkluotas pistoletu, liepė pardavėjai nejudėti, o kitas, kirviu išdaužęs vitrinų stiklus, pagrobė aukso dirbinių už beveik 410 000 litų.

2013 m. Kūčių išvakarėse, panaudojant šaunamuosius ginklus, įžūliai apiplėšta juvelyrinių dirbinių parduotuvė Palangos miesto centre. Į parduotuvę įbėgo du kaukėti plėšikai, vienas jų liepė pardavėjoms nejudėti ir iššovė iš ginklo, o antrasis tuo metu plaktuku sudaužė stiklines vitrinas bei pagrobė apie 260 000 Lt įvertintus juvelyrinius dirbinius.

Stambi Liepojos nusikaltėlių grupuotė vykdė ginkluotus plėšimus Latvijoje, Lietuvoje bei kitose Vakarų Europos šalyse.

Tyrimo metu ONTB glaudžiai bendradarbiavo su Latvijos Respublikos Liepojos policijos komisariato pareigūnais. Užsienio kolegų pateikti duomenys rodė, kad stambi Liepojos nusikaltėlių grupuotė vykdė ginkluotus plėšimus Latvijoje, Lietuvoje bei kitose Vakarų Europos šalyse.

2014 m. sausio pradžioje tyrėjai gavo duomenų, kad gauja rengiasi įvykdyti dar vieną juvelyrinių dirbinių parduotuvės apiplėšimą Klaipėdoje. Buvo surengtos pasalos, pasitelktos Lietuvos policijos Antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ ir gausios kriminalinės policijos pareigūnų pajėgos.

Apie 17.00 val. du kaukėti vyrai įsiveržė į juvelyrikos parduotuvę Klaipėdoje, Tiltų g. Vienas jų rankose turėjo radijo stotelę ir pistoletą, kurį nukreipė į pardavėjas, kitas – plaktuką ir maišą.

Užpuolikų nuostabai pardavėjos nesutriko, paspaudė saugos tarnybos pavojaus signalo mygtuką bei aktyviai pasipriešino. Abu plėšikai spruko į senamiesčio gatves ir pateko į policijos pareigūnų surengtą pasalą. Plaktuko netekęs plėšikas buvo sulaikytas iš karto, o pistoletu ginkluotas jo sėbras pasikėsino iššauti į ONTB pareigūną, tačiau buvo nokautuotas ir sulaikytas.

Už kelių šimtų metrų buvo sulaikyti ir užpuolikų bendrininkai – nusikaltimų organizatorius ir vieno užpuoliko sugyventinė. Sprukdami visureigiu, jie taranavo atsitiktinį automobilį, tačiau netrukus buvo surakinti antrankiais.

Liepojoje kratų pas sulaikytuosius metu buvo rasti ir paimti žiedai, pagrobti juvelyrinių dirbinių parduotuvės Palangoje apiplėšimo metu, vieno įtariamojo vardu užregistruoto dujinio pistoleto, panaudoto juvelyrinių dirbinių parduotuvių Palangoje ir Klaipėdoje apiplėšimų metu, dokumentai ir dėklas.

Už ginkluotus didelės vertės svetimo turto pagrobimą dalyvaujant organizuotoje grupėje numatomas  laisvės atėmimas nuo 2 iki 10 metų.

Šiuo metu trys įtariamieji suimti. Dar vienas gaujos narys nuteistas Latvijos Respublikoje už analogiškus nusikaltimus ir atlieka laisvės atėmimo bausmę, kitas nuolat gyvena Latvijoje.

Dėl šios priežasties tyrimą atlikęs prokuroras išskyrė į atskirą bylą dalį ikiteisminio tyrimo užsieniečių atžvilgiu. Byla bus perduota kompetentingiems Latvijos teisėsaugos pareigūnams baudžiamajam persekiojimui vykdyti.

Tyrimo metu apribotos įtariamųjų nuosavybės teisės į apie 40 000 Lt vertės automobilius. Baudžiamajame procese pareikštas apie 900 000 Lt civilinis ieškinys.

Už ginkluotus didelės vertės svetimo turto pagrobimą dalyvaujant organizuotoje grupėje numatomas  laisvės atėmimas nuo 2 iki 10 metų.

VIDEO: Ginkluotas juvelyrinės apiplėšimas

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min