Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jonavos teisme greituoju būdu nuteistas Alytaus advokatas Kazys Dainotas Balzaris

Įstatymas ir teisingumas
123rf.com / Įstatymas ir teisingumas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ikiteisminį tyrimą atlikę Specialiųjų tyrimo tarnybos (STT) Kauno valdybos pareigūnai kartu su prokurorais nustatė, jog advokatas Kazys Dainotas Balzaris, siekdamas, kad prokuroras neprieštarautų sutrumpintam įrodymų tyrimui teisme nagrinėjant jo ginamojo baudžiamąją bylą, bandė papirkti Kauno apygardos prokuratūros Alytaus apylinkės prokuratūros prokurorę.

Dar spalio 28 dieną Jonavos rajono apylinkės teismas, išnagrinėjęs prokuroro pareiškimą, priėmė baudžiamąjį įsakymą ir Alytuje dirbantį advokatą Kazį Dainotą Balzarį pripažino kaltu dėl papirkimo. Teismas advokatui skyrė 6 500 litų baudą ir iš jo konfiskavo nusikaltimo metu gautus 2 000 litų.
 

Nusikaltimo istorija tokia: advokatas, pasakęs, kad vienas jo ginamasis ketina visiškai pripažinti savo kaltę ir pageidautų sutrumpinto įrodymų tyrimo, paklausė, ar tam neprieštarautų ir prokurorė. Prokurorės nuomone, toks Baudžiamojo proceso kodekse nustatytas bylos tyrimas šiuo atveju tikrai buvęs tikslingas ir teisėtas, todėl ji patvirtino, kad tam prieštarauti neketina. Po šio pokalbio praėjus maždaug pusvalandžiui prokurorė savo darbo kabinete netikėtai aptiko voką su pinigais. Įtarusi, kad šį voką kaip kyšį kabinete galėjo palikti ką tik buvęs lankytojas, prokurorė nedelsdama informavo apie tai savo vadovus.

Advokatas per keturiolika dienų turi teisę apskųsti teismo sprendimą, pažymima STT atstovų antradienį paviešintame pranešime.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min