Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno pareigūnai teismui išsiuntė turto prievartautojų bylą

Antrankiai
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Antrankiai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai pabaigė ikiteisminį tyrimą dėl grupės asmenų vykdyto turto prievartavimo stambiu mastu. Penki asmenys, naudodami smurtą ir kitas prievartos priemones, iš verslininko reikalavo daugiau nei pusės milijono litų vertės turto.

Kaip informuoja Kauno policija, ikiteisminis tyrimas dėl didelės vertės turto prievartavimo (LR BK 181 str. 3 d.) pradėtas 2009 metų pabaigoje, gavus vienos Kauno bendrovės direktoriaus pareiškimą apie tai, kad grupė asmenų, panaudodami fizinį smurtą ir neteisėtai atėmę jo laisvę, reikalavo perrašyti pareiškėjo bendrovei priklausančią daugiau nei pusės milijono litų vertės spausdinimo įrangą kito asmens vardu ir sumokėti 85 tūkst. litų.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad 2009 metų lapkričio mėn. 8 d. vakare į bendrovės Jonavos g. patalpas įsiveržė grupė asmenų, kurie sumušė pareiškėją, lipnia juosta surišo rankas ir kojas, uždėjo ant veido kepurę-kaukę ir pareikalavo perduoti vieno iš jų naudai daugiau nei pusės milijono litų vertės spausdinimo įrangą. Vėliau nukentėjusysis buvo įsodintas į jo paties automobilį, nuvežtas į Karmėlavos miško masyvą, ten uždengtu veidu, surištomis rankomis ir kojomis paliktas automobilyje per naktį. Nukentėjusiajam išsilaisvinti pavyko tik paryčiui.

Tyrimo metu buvo paaiškėjo, jog su šiuo nusikaltimu gali būti susijęs vienas iš tos pačios bendrovės akcininkų – 46 metų Kauno gyventojas A.P. Jis vidinius finansinius nesutarimus bandė spręsti, pasinaudodamas nusikalstamo pasaulio atstovais.

Jau po kelių savaičių ONTV pareigūnai nustatė ir sulaikė dar tris kaltinamuosius – minėtojo A.P. sūnų du kartus teistą E.P. (gim. 1986 m.), A.N. (gim. 1982 m.) bei penkis kartus teistą D.L. (gim. 1980 m.). Vėliau buvo sulaikyti dar vienas asmuo - du kartus teistas D.B. (gim. 1988).

Trys iš kaltinamųjų jau seniau buvo gerai žinomi ONTV pareigūnams, dviem iš jų buvo taikytas Organizuoto nusikalstamumo užkardymo įstatymas.

Už didelės vertės svetimo turto prievartavimą šiuo nusikaltimu kaltinamiems asmenims gresia laisvės atėmimas nuo 3 iki 10 metų. Baudžiamąją atsakomybę sunkinanti aplinkybė – nusikalstamos veikos padarytos su bendrininkų grupe.

Du iš kaltinamųjų teismo laukia jau atlikdami laisvės atėmimo bausmes už kitus nusikaltimus, kitiems paskirtos kardomosios priemonės – įpareigojimai periodiškai registruotis policijos įstaigoje, rašytiniai pasižadėjimai neišvykti bei dokumentų paėmimas.

Ikiteisminį tyrimą organizavo, kontroliavo ir jam vadovavo Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai, kurie jau perdavė baudžiamąją bylą teismui.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min