Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvoje sparčiai daugėja pernykštės žolės gaisrų

Gaisrininkas
BFL/Mindaugo Vaičiulio nuotr. / Dega žolė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kasdien šiltėjant orams, daugėja pernykštės žolės gaisrų. Jeigu prasidėjus balandžiui juos dar skaičiavome dešimtimis, tai jau balandžio 14-ąją vien šalies ugniagesiai gesino 135 gaisrus, kilusius atvirose teritorijose bei išdeginusius apie 360 ha pievų, praneša Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.

Iš viso šiemet gesinti tokių gaisrų ugniagesiai jau skubėjo daugiau kaip 800 kartų. Daugiausia atvirose teritorijose jų teko gesinti Vilniaus (301) ir Kauno (147) apskrityse, o mažiausiai – Marijampolės (25) ir Telšių (20) apskrityse. Nuo metų pradžios jau išdegė per 1,4 tūkst. ha atvirų teritorijų. Beje, šie gaisrai jau sudaro 26 proc. visų gaisrų.

Deja, neatsakingas kai kurių gyventojų požiūris padaro daug žalos ne tik gamtai bei jų turtui. Tai brangiai kainuoja ir šalies priešgaisrinėms gelbėjimo tarnyboms, nes deginami degalai. Be to, šie gaisrai ypač sparčiai plinta, o greitai juos užgesinti yra labai sunku, nes dažnai arti nėra vandens šaltinių, ugnį tenka gesinti parankinėmis priemonėmis, kvėpuojant aitriais dūmais. Prie tokių gaisrų labai sunku privažiuoti sunkiasvorėms ugniagesių mašinoms: automobiliai klimpsta dirvose, lūžta, genda brangi technika, ugniagesiai išeikvoja daug fizinių jėgų. Negana to, išvykę gesinti degančių pievų ar miškų, ugniagesiai ne visada gali laiku suskubti į sudėtingesnius ir didesnius gaisrus ar nelaimes, kai jų pagalbos reikia nedelsiant.

Tad Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas dar kartą prašo gyventojų nedeginti pernykštės žolės, o pastebėjus tokius gaisrus, nepraeiti pro šalį, bet pasistengti patiems juos užgesinti, nelaukiant kol liepsna išplis į didesnius plotus. Liepsnojančią žolę nedideliame plote lengvai galima užgesinti užplakant liepsną medžių šakomis, užpilant ją vandeniu arba smėliu. Jeigu matote, kad su ugnimi nepavyks lengvai susidoroti, nedelsiant kvieskite ugniagesius bendruoju pagalbos telefonu 112.

Tuo pačiu ugniagesiai prašo gyventojų prieš šv. Velykas susitvarkyti savo aplinką, buitį, iš gyvenamųjų namų rūsių, sandėliukų, laiptinių, balkonų išnešti ir prie buitinių atliekų konteinerių sukrauti nebenaudojamus baldus bei kitus nereikalingus daiktus arba prisidėti prie šeštadienį vyksiančios švarinimo akcijos ,,Darom 2011” dalyvių, tvarkant miestų apylinkių miškus, laukus ir paežeres.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min