Tiesiogiai
VALINSKAS ŽINO: prezidento rinkimų naktis tiesiogiai

Lietuvos teisėsauga Londone pričiupo vyrą, įtariamą Henriko Daktaro nurodymu dalyvavus kraupioje Roberto Borcherto egzekucijoje

Trejus metus po visą Europą įtariamojo ieškojusiems Lietuvos pareigūnams pagaliau nusišypsojo sėkmė. Po sulaikymo Londone Lietuvos teisėsaugai vėl teks narplioti kraupius „daktarų“ susivienijimo nusikaltimus, šiuo konkrečiu atveju – mirtiną Robertui Borchertui surengtą egzekuciją. Tiesa,pats H.Daktaras dėl šio nužudymo yra išteisintas.
Henrikas Daktaras teisme
Henrikas Daktaras (nuotr.) dėl Karabaso nužudymo kol kas nėra nuteistas. Tikimasi, kad naujo įtariamojo sulaikymas padės atskleisti nusikaltimo mįsles. Tiesa, pats sulaikytasis viską neigia. / Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr.

Kaunietis Robertas Borchertas, pravarde Karabasas, žiauriai buvo nužudytas 1997 m. sausio 25 d.

Bylos duomeninis, Henrikas Daktaras ir kiti gaujos vadeivos davė nurodymą savo parankiniams kuo žiauriau užpulti, nukankinti ir pribaigti auką.

Teigiama, jog tokiu būdu „daktarai“ atkeršijo R.Borchertui, pyktį ant kurio laikė dar nuo 1993 metų (tiesa, Henytė pirminiu nuosprendžiu „daktarų“ gaujos byloje būtent dėl Karabaso nužudymo nėra pripažintas kaltu, o jo išteisinimo šiame epizode Generalinė prokuratūra net neskundžia – aut. past.).

Kriminalistai yra nustatę septynis asmenis, asmeniškai dalyvavusius R.Borcherto nužudyme. Iki šiol teisėsaugininkams įkliuvo dar ne visi.

Portalas 15min.lt sužinojo, kad vienas iš to septyneto po trejų metų tarptautinių paieškų pareigūnams įkliuvo Didžiojoje Britanijoje.

Sulaikytą įtariamąjį (vardas ir pavardė redakcijai žinoma – aut. past.) teismas leido suimti.

Šioje byloje figūruoja „daktarų“ nusikalstamo susivienijimo vadovais laikomų Henytės ir Egidijaus Abariaus pavardės.

Minimi du „daktarams“ irgi priklausę, bet jau mirę asmenys – Alvydas Viktoras Laurinavičius ir Žymantas Janiselis, taip pat iki šiol gyvi Virginijus Silvestravičius bei Saulius Vaitukaitis.

Prie egzekucijos prisidėjo ir ginkluotam nusikalstamam susivienijimui nepriklausę R.S. bei I.Š.

Teigiama, kad Londone sulaikytas asmuo buvo susitaręs su H.Daktaru, E.Abariumi, A.V.Laurinavičiumi ir kitais minėtais vyrais atkeršyti R.Borchertui.

Laisve pasidžiaugė vos dvi dienas

Gaujos nemalonę pastarasis užsitraukė esą dėl to, kad palaikė dar 1993 m. gruodį irgi Henytės valia nužudytą Rimantą Ganusauską. Teigiama, kad Robertas su Rimu, pravarde Mongolas, buvo artimi kaip broliai.

Be to, R.Borchertas esą drįso konkuruoti su „daktarais“ dėl įtakos nusikalstamame pasaulyje. R.Borchertą „daktarai“ taip pat kaltino paskleidus žinias apie Henytės kaltę organizuojant R.Ganusausko žmogžudystę (dėl pastarosios H.Daktaras nuteistas).

Beje, netrukus po jos R.Borchertas buvo suimtas ir praleido nelaisvėje apie ketverius metus. 1997 m. išėjęs į laisvę, gyvenimu jis pasidžiaugė vos dvi dienas.

Išdrįso užsukti į „daktarų“ restoraną

R.Borchertui lemtingu tapo apsilankymas garsiajame „Vilijos“ („Villulos“) restorane Kaune.

Istorinės bylos duomenimis, septyni vyrai, tarp kurių tada buvo ir tik dabar Londone pričiuptas įtariamasis, visų pirma ėmė mušti nukentėjusįjį pramogų ir poilsio komplekso viduje.

Žudikai smaugė vyrą virve, pririšę prie automobilio, tampė per ledą ir asfaltą.

Banda talžė vyrą ne tik kojomis ir rankomis, bet ir kėdėmis. Kai baldai lūžo, smogikai čiupo nuolaužas ir toliau jomis trankė žmogų.

Netrukus ištempę R.Borchertą į lauką, žudikai numetė jį ant mikroautobuso „VW Multivan“ grindų ir išvežė į Lampėdžių mišką.

Ten R.Borchertas toliau buvo talžomas, taip pat badomas peiliu. Ekspertai nustatė, kad auka patyrė mažiausiai 35 smūgius.

Maža to, žudikai smaugė vyrą virve, pririšę prie automobilio, tampė per ledą ir asfaltą.

Beje, 2012 m. sausį nužudytojo našlė Janina Borchertienė liudyjo Klaipėdos apygardos teisme, kuris nagrinėjo didžiąją „daktarų“ gaujos bylą ir nuteisė kalėti Henytę iki gyvos galvos. „Niekaip negaliu suprasti, kodėl reikėjo taip žiauriai žudyti. Kūnas atrodė taip, lyg pabuvojęs mėsmalėje“, – su ašaromis akyse 15 metų senumo įvykių žiaurumą tąsyk teisme prisiminė R.Borcherto našlė.

Savo ruožtu H.Daktarui teismuose atstovaujantis žinomas advokatas Kristupas Ašmys pabrėžia, kad tuo metu, kai buvo nužudytas R.Borchertas, jo ginamasis buvo kalėjime, todėl fiziškai neturėjo galimybių duoti atitinkamų pavedimų.

Gresia ilgi metai kalėjime

Didžiojoje Britanijoje sulaikytam asmeniui dėl dalyvavimo šioje 1997 m. egzekucijoje pagal Baudžiamojo kodekso 129 str. 2 d. 6-ąjį punktą Lietuvoje gresia laisvės atėmimas nuo aštuonerių iki dvidešimties metų arba netgi kalėjimas iki gyvos galvos.

Generalinė prokuratūra šį asmenį pripažino įtariamuoju dar 2009 m. rudenį.

2010 m. liepą jam skirtas suėmimas.

Tą pačią vasarą buvo išduotas šio įtariamojo Europos arešto orderis, kuris apčiuopiamai suveikė tik dabar.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Reklama
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Reklama
Mitai stabdo pasiryžti? Specialistė paneigė pagrindinius investavimo mitus
Užsisakykite 15min naujienlaiškius