Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

​Mylimąją Klevečkinėje nužudęs Andrius Laurikietis iš Panevėžio rajono stos prieš teismą

Įtariamasis Andrius Laurikietis
Tomo Markelevičiaus nuotr. / Įtariamasis Andrius Laurikietis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Teismui perduota rezonansinė trijų vaikų motinos nužudymo byla. Dėl visą Lietuvą sukrėtusio nusikaltimo į teisiamųjų suolą sės buvusią mylimąją nužudęs jaunas Panevėžio rajono gyventojas Andrius Laurikietis.

2014 m. gegužės 19 d. 19 val. Panevėžio rajone, greta Klevečkinės kaimo esančiame miške, ant galinės automobilio „Audi“ sėdynės policijos pareigūnai rado nuo durtinių žaizdų mirusią jauną moterį, kaip vėliau paaiškėjo – 29 metų trijų vaikų mamą N.M.

Netoli automobilio sėdėjo ir 25 metų Panevėžio rajono gyventojas Andrius Laurikietis Jį pareigūnai tragiško įvykio vietoje sulaikė kaip įtariamąjį moters nužudymu.

Pradėję ikiteisminį tyrimą pareigūnai netruko nustatyti, kad vienoje žemės ūkio bendrovėje dirbę įtariamasis ir nužudytoji anksčiau draugavo, tačiau jų draugystė gana greitai baigėsi moters iniciatyva.

Negalėjęs su tuo susitaikyti A.Laurikietis buvusiai draugei ėmė siuntinėti ne itin meilias SMS žinutes ir ją terorizavo. Lemtingą dieną jie susitiko Panevėžyje, po to abu nuvažiavo į Klevečkinės mišką. Supratęs, kad jo geidžiama moteris tikrai nebenori gyventi kartu su juo, A.Laurikietis kelis kartus smogė jai peiliu...

Suvokęs, kas įvyko A.Laurikietis paskambino savo seseriai ir viską jai pasipasakojo, o šioji apie tragišką įvykį nedelsdama pranešė paskambinusi į bendrąjį pagalbos centrą (BPC).

Trečiadienį Panevėžio apygardos prokuratūroje įvykusios spaudos konferencijos metu Panevėžio rajono policijos komisariato viršininkas Darius Pliavga pasakojo, kad policijos pareigūnai į įvykio vietą suskubo atvykti vos per 12 minučių. Ekipažui neteko klaidžioti miške, nes vienas iš pareigūnų anksčiau dirbo šios apylinkės inspektoriumi, tad gerai žinojo vietovę.

Ikiteisminio tyrimo metu A.Laurikietis pripažino savo kaltę ir teigė buvusią draugę užpuolęs, kai ji atsisakė atnaujinti poros santykius.

Ikiteisminio tyrimo metu A.Laurikietis pripažino savo kaltę ir teigė buvusią draugę užpuolęs, kai ji atsisakė atnaujinti poros santykius. Didelį savadarbį peilį, kurį vėliau ekspertai priskyrė nešaunamųjų ginklų kategorijai, A.Laurikietis į susitikimą teigė pasiėmęs, nes norėjęs moterį pagąsdinti, jei šioji atsisakytų su juo draugauti.

Pasakodamas apie šį ikiteisminį tyrimą, jam vadovavęs Panevėžio apygardos 1-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Donatas Skrebiškis pabrėžė, kad pykčio apakinto jaunuolio poelgis sukėlė net keletą nebepataisomų pasekmių – nutrūko jaunos moters gyvenimas, be mamos liko augti trys mažamečiai vaikai, o kaltininkui gresia ilgi metai nelaisvės.

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Panevėžio rajono policijos komisariate šis ikiteisminis tyrimas buvo atliekamas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (toliau – LR BK) 129 straipsnio („Nužudymas“) 1 dalį ir 258 straipsnio („Neteisėtas disponavimas nešaunamuoju ginklu“) 2 dalį. Tyrimą kontroliavo ir jam vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūra.

Už tyčinį nužudymą gresia laisvės atėmimas nuo 7 iki 15 metų, pažymima Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriausvyriausiosios specialistės Rasos Stundžienės trečiadienį paviešintame pranešime.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min