Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pasieniečiai užkirto kelią į Lietuvą nelegaliai bandžiusiems patekti gruzinams

Kirsti sieną su apgaule gautais dokumentais gruzinams nepavyko.
"15min" nuotr / Kirsti sieną su apgaule gautais dokumentais gruzinams nepavyko.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pasieniečiai neleido į Lietuvą per Nidos pasienio kontrolės punktą įvažiuoti aštuoniems gruzinų tautybės Rusijos piliečiams. Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai panaikino jų turėtas Šengeno vizas, kurias užsieniečiai gavo apgaule.

Ketvirtadienį VSAT Pakrančių apsaugos rinktinės pareigūnai Nidos kontrolės punkte patikrino iš Kaliningrado srities vykstančių aštuonių Rusijos piliečių dokumentus. Dviem lengvaisiais automobiliais vykusių užsieniečių amžius - nuo 19-os iki 45-erių.

Pasieniečiai nustatė, kad gaudami trumpalaikes Šengeno vizas šie keliautojai pateikė melagingą informaciją. Teikdami prašymus vizoms jie Lietuvą buvo nurodę galutiniu kelionės tikslu – esą vyko į sanatorijas Druskininkuose. Tačiau tokie duomenys neatitiko tikrovės – Lietuva Rusijos piliečių nedomino.

Pareigūnai išsiaiškino, kad jie buvo užsisakę kelto bilietus ir planavo iš Lietuvos išplaukti į Karlshamno miestą Švedijoje. Keliaujančių šiuo Šengeno vidaus reisu keleivių nuolatinė kontrolė neatliekama. Per Nidą patekę į Lietuvą aštuoni Rusijos piliečiai tikėjosi vėliau išnaudoti laisvo judėjimo Šengeno erdvėje privalumus.
Be to, užsieniečiai VSAT pareigūnams negalėjo nurodyti ir pagrįsti buvimo Šengeno erdvėje tikslo ir sąlygų.

Pakrančių apsaugos pasieniečiai panaikino visų Rusijos piliečių vizas ir grąžino juos atgal į Kaliningrado sritį.
Iš viso šiemet VSAT pareigūnai į Lietuvą neleido atvykti 1729 užsieniečiams. Daugiausiai jų neįleido sieną su Baltarusija saugantys pasieniečiai – 1117 asmenų. Dažniausia neįleidimo priežastis – vizos neturėjimas.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min