Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pokyčiai policijoje: pradeda dirbti bendruomenės pareigūnai, tobulinama apylinkės inspektorių veikla

Policija
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Policija
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Nuo 2014 metų vasario 1 dienos įsigalioja naujas apylinkės inspektoriaus tarnybinės veiklos aprašas, kuriame numatyti tam tikri šių pareigūnų veiklos pokyčiai. Vienas svarbiausių – policijoje pradeda dirbti bendruomenės pareigūnai.

Naujajame apraše, aiškiai apibrėžus bendruomenės pareigūno sąvoką, nuo 2014 m. vasario 1 d. visose teritorinėse policijos įstaigose veiklą pradeda bendruomenės pareigūnai.

Bendruomenės pareigūnams bus pavedama vykdyti prevencinę veiklą – formuoti prižiūrimoje teritorijoje saugią aplinką, populiarinti policijos pareigūno profesiją ir siekti didinti jos prestižą, skatinti gyventojus tapti policijos rėmėjais, burtis į saugios kaimynystės grupes, vykdyti kitas, su baudimu ar sankcijų taikymu, nesusijusias funkcijas.

Bendruomenės pareigūnams pavedama formuoti prižiūrimoje teritorijoje saugią aplinką, populiarinti policininko profesiją ir siekti didinti jos prestižą.

Tikimasi, kad bendruomenės pareigūnų atsiradimas ir su policija bendradarbiauti pradėjusi Saugios kaimynystės grupių asociacija suaktyvins nuo 1997 metų policijos įgyvendinamą saugios kaimynystės projektą. 

Pasak Policijos departamento prie VRM Viešosios policijos valdybos viršininko Sauliaus Gago, išgryninus paslaugos bendruomenei ir baudimo funkcijas, bendruomenės pareigūnai teiks kokybiškesnes paslaugas bendruomenei, bus veiksmingiau įgyvendinami strateginiai policijos uždaviniai.

Naujajame apraše numatyta ir daugiau pokyčių.

Ikiteisminio tyrimo atsisakymas, šią funkciją perduodant kriminalinės policijos padaliniams

Nustatyta, kad apylinkės inspektorius − viešąją tvarką palaikantis, administracinę teiseną vykdantis, bendruomenėje dirbantis pareigūnas, todėl ikiteisminio tyrimo atlikimo funkcija kartu su šią funkciją vykdančiomis pareigybėmis perduodama kriminalinei policijai.

Tokiu būdu ikiteisminio tyrimo organizavimas ir vykdymas koncentruojamas viename padalinyje, o tai prisidės prie ikiteisminių tyrimų atlikimo sistemiškumo, vientisumo ir rezultatyvumo.    

Apylinkės bylos atsisakymas

Atsižvelgiant į šiuolaikinių informacinių technologijų galimybes, apylinkės byla yra pasenęs, neefektyvus ir betikslis informacijos kaupimo būdas. Beveik visą reikiamą informaciją apie prižiūrimą apylinkę galima gauti iš policijos naudojamų ir kitų informacinių sistemų ar registrų.

Apylinkės inspektorius turi rinkti informaciją apie apylinkę ir joje vykstančius procesus, asmenis, tačiau paliekama pasirinkimo laisvė pareigūnams ir jų vadovams, kaip reikiamą informaciją kaupti ir tvarkyti.    

Gyventojų skaičius prižiūrimoje apylinkėje

Miesto gyvenamosios teritorijos apylinkėje aptarnaujamų gyventojų skaičius didinamas iki 5 000 gyventojų. Mieste dirbančių apylinkės inspektorių funkcijos skiriasi nuo kaimų teritorijose dirbančių pareigūnų. Apraše numatoma, kad gyventojų prižiūrimoje apylinkėje gali būti ir mažiau.

Papildomos prižiūrimos apylinkės priskyrimas ir atlygis už papildomą krūvį

Jei apylinkė neprižiūrima daugiau kaip 3 mėnesius, laisvą apylinkę prižiūrėti pavedama kitam pareigūnui, už tai teisės aktų nustatyta tvarka mokama iki 30 proc. pareiginės algos priemoka

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min