Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Policijos ieškomas kaunietis bandė apmulkinti Lazdijų pasieniečius

Pasienietis stabdo automobilį
VSAT nuotr. / Antrankiai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lazdijų pasieniečiai sulaikė iš Lietuvos išvykstantį kaunietį. Paaiškėjo, kad jis ne tik važiavo su svetimu dokumentu, vėliau bandė prisistatyti kito asmens vardu, bet ir buvo ieškomas Kauno policijos.

Kaip informuoja Valstybės sienos apsaugos tarnyba, ketvirtadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Lazdijų rinktinės Nelegalios migracijos prevencijos ir kontrolės skyriaus pareigūnai Lazdijų rajono kelyje Lazdijai – Seinai vykdė pasirinktinį transporto priemonių patikrinimą.

Nuolatinė sienos kontrolė Lietuvai tapus Šengeno erdvės nare pasienyje su Lenkija 2007 m. pabaigoje buvo panaikinta, tačiau prieš nelegalią migraciją kovojantys pasieniečiai naudodamiesi rizikos analize čia patikrinimams dar sustabdo apie 1 proc. visų keliaujančiųjų.

Prie pat buvusio Lazdijų kontrolės punkto sustabdyto mikroautobuso Ford Transit vairuotojas į Vokietiją vežė keleivius. Vienas jų pateikė Kauno gyventojo vardu išduotą galiojančią asmens tapatybės kortelę. VSAT pareigūnams kilo įtarimų, kad ši kortelė priklauso ne ją pateikusiam vyrui, todėl jis buvo išlaipintas ir sulaikytas.

Mikroautobuso keleiviams leista vykti toliau.

Apklausiamas Nelegalios migracijos prevencijos ir kontrolės skyriaus patalpose sulaikytasis, kaip vėliau paaiškėjo, dar kartą pabandė apgauti pasieniečius, jau prisistatydamas ne tapatybės kortelėje nurodyta, o dar kita jam žinoma pavarde.

Sulaikytojo veidas neatpažįstamai pasikeitė, kai patikrinę duomenų bazes VSAT pareigūnai jį surakino antrankiais pranešę, jog asmens tokia pavarde ieško policija – akivaizdu, kad vyrui tai buvo visiškai netikėta ir nežinoma.

Pagaliau Lazdijų pasieniečiai nustatė, kad sulaikė 23-ejų kaunietį. Be kitų faktų, tai patvirtino ir tarp jo vežtų daiktų aptiktas vienos mokymo įstaigos baigimo diplomas. Manoma, kad sulaikytasis į užsienį susiruošė su svetimu dokumentu, o vėliau prisistatė kito pažįstamojo vardu todėl, kad sausio 9 d. buvo paskelbta jo paties paieška. VSAT pareigūnai išsiaiškino, kad Kauno policija šio kauniečio ieško kaip pasislėpusiojo nuteisto už nusikaltimą.

VSAT pareigūnų iškviesti į Lazdijų rinktinės Nelegalios migracijos prevencijos ir kontrolės skyrių atvykę Kauno policijos pareigūnai iškart pažino pasieniečių sulaikytą asmenį ir jį išsivežė.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min