Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl Šiaulių apygardos prokuratūros prokuroro Dainiaus Pažarausko galimo smurtavimo prieš savo sutuoktinę ir mažametę dukrą

Seksualinis priekabiavimas, prievarta
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Smurtas, prievarta
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Penktadienį generalinis prokuroras Darius Valys pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Šiaulių apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroro Dainiaus Pažarausko veiksmų panaudojant smurtą prieš savo sutuoktinę ir mažametę dukrą (pagal Baudžiamojo kodekso 140 str. 1 ir 2 d.).

„Prokuroras žmonių akyse turi būti jų saugumo garantas ir teisėtų interesų gynėjas. Joks smurtavimas yra nesuderinamas su prokuroro misija. Be to, tokie įvykiai daro didžiulę žalą visai prokurorų bendruomenei“, – teigia generalinis prokuroras. Apie galimą smurtavimą šeimoje šiąnakt telefonu buvo pranešta Šiaulių apskrities vyriausiajam policijos komisariatui. Policijos pareigūnams atvykus į įvykio vietą informacija pasitvirtino. Prokuroras buvo pristatytas į Šiaulių apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą ir vėliau laikinai sulaikytas. Šiandien bus sprendžiamas klausimas dėl kardomosios priemonės skyrimo.

Siekiant objektyvumo ir nešališkumo ikiteisminį tyrimą pavesta atlikti Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorams. Generalinėje prokuratūroje pradėtas tarnybinis patikrinimas, Šiaulių apygardos vyriausiojo prokuroro Aivaro Povilaičio įsakymu prokuroras D.Pažarauskas laikinai nušalintas nuo pareigų.

Gruodžio 15 d., šalyje įsigaliojo apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas. Ši smurto rūšis dėl jo žalos visuomenei priskiriama visuomeninę reikšmę turinčioms veikoms. Įstatymu siekiama ginti asmenis nuo smurto artimoje aplinkoje, greitai reaguoti į iškilusią grėsmę, imtis prevencijos priemonių, taikyti apsaugos priemones ir teikti tinkamą pagalbą.

Papildyta 14.39 val.: Agentūra BNS praneša, kad Šiaulių apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorui Dainiui Pažarauskui pateikti įtarimai dėl smurto prieš sutuoktinę ir jos mažametę dukrą.

Tai per spaudos konferenciją penktadienį sakė generalinio prokuroro pavaduotojas Darius Raulušaitis.

Penktadienį po pietų D.Pažarauskas, kuris laikinai yra sulaikytas, bus atvežtas į teismą, kur jam bus skirta kardomoji priemonė.

„Tokie įvykiai suduoda labai skaudų smūgį. Prokuratūra ir taip kenčia nuo visuomenės pasitikėjimo stokos, o tokie įvykiai menkina prokurorų sąžiningą darbą atkuriant pasitikėjimą“, – sakė D.Raulušaitis.

Pasak jo, per incidentą D.Pažarauskas buvo neblaivus, tačiau jo girtumo laipsnio apibūdinti negalėjo.

D.Pažarauskas yra ištyręs nemažai rezonansinių bylų, pastaruoju metu tyrė itin žiaurų gimnazistės nužudymą, kuriuo įtariamos dvi aukos bendramokslės.

Pareigūnas buvo kelis kartus svarstytas dėl etikos.

Kartą Prokurorų etikos komisija jį svarstė dėl teisėjo įžeidimo. Vėliau sprendimas panaikintas.

Šią vasarą D.Pažarauskas vėl svarstytas Prokurorų etikos komisijoje. Ji nusprendė, kad pareigūnai nediskretiškai bendravo su ikiteisminio tyrimo pareigūnais. Jam skirta poveikio priemonė – sprendimo pripažinimas.

Ar dirbs D.Pažarauskas toliau prokuratūroje, po tyrimo nuspręs generalinis prokuroras.

Papildyta 17.30 val.: Panevėžio miesto apylinkės teismas nusprendė, kad prokuroras D.Pažarauskas turi būti suimtas savaitei.

Bylą tiriantis prokuroras prašė skirti mėnesio suėmimą.

Komentarai
Šioje istorijoje Darius Valys
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min