Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prokurorai siekia, kad svetimo turto grobstytojai sulauktų baudžiamosios atsakomybės

Byla
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Byla
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Trejiems metams aštuntą kartą laisvės neteko svetimą turtą grobstęs 34 metų rokiškietis K.P. – tokį nuosprendį paskelbė rajono apylinkės teismas, išnagrinėjęs prokurorės Dianos Suvaizdytės–Makšimienės perduotą nusikaltimų nuosavybei baudžiamąją bylą.

Generalinė prokuratūra praneša, kad pernai žiemą Rokiškio mieste K.P., įsibrovęs į vieną Jūžintų gatvės namą ir iš jo pagrobė televizorių, video magnetofoną, magnetolą ir dviratį.

Valstybinį kaltinimą nagrinėjant bylą teisme palaikiusi Rokiškio rajono apylinkės prokuratūros prokurorė Diana Suvaizdytė–Makšimienė teigė, kad už svetimo turto grobstymą – vagystes ir plėšimus baudžiamosios atsakomybės dažniausiai sulaukia ne pirmą kartą tokias nusikalstamas veikas padarantys asmenys, kurie susigundo pagrobti lengviau pasiekiamus, dažniausiai be apsaugos paliktus daiktus. Periferijoje linkusius nusikalsti asmenis tokias veikas daryti paskatina sunkmetis ir prastėjančios gyvenimo sąlygos, tačiau jos negali pateisinti padaromų įstatymų pažeidimų, už kuriuos tenka atsakyti baudžiamąja tvarka.

Rokiškio rajono apylinkės prokuratūros prokurorė Diana Suvaizdytė–Makšimienė perdavė nagrinėti rajono apylinkės teismui nusikaltimų nuosavybei baudžiamąją bylą, kurioje nusikalstamų veikų padarymu – svetimo turto grobstymu kaltinamas 22 metų rokiškietis A.K. ir du Jūžintų seniūnijos gyventojai – 42 metų V.G. ir  22 metų A.B.

Šių metų vasario 2 d. trys rokiškiečiai, veikdami kaip bendrininkų grupė, įsibrovė į Rokiškio rajono Kovelių kaime esančios žemės ūkio bendrovės „Audrupio paukštynas“ sandėlį ir pagrobė 260 litrų dyzelinio kuro.

Rokiškio rajono apylinkės prokuratūros prokuroro Renaldo Žalio perduotoje nagrinėti rajono apylinkės teismui nusikaltimų nuosavybei baudžiamojoje byloje, nusikalstamų veikų padarymu – svetimo turto pagrobimu įsibrovus į patalpas kaltinami Kriaunų seniūnijos viename kaime gyvenantys du nepilnamečiai.

Šių metų vasario 8 d. du nepilnamečiai – 17 ir 16 metų jaunuoliai įsibrovė į Bobriškio kaime esantį namą ir pagrobė įvairių daiktų, tarp jų – senovinį šautuvo durklą, kareivišką planšetę, alkoholinių gėrimų, saldainių ir du žibintuvėlius. 

Šiose bylose ikiteisminį tyrimą atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Rokiškio rajono komisariato pareigūnai, jį kontroliavo ir jam vadovavo Rokiškio rajono apylinkės prokuratūros prokurorai.

Įstatymai tam, kas apiplėšė ar pagrobė svetimą turtą įsibrovęs į patalpą, numato laisvės atėmimo bausmę iki penkerių, šešerių ar septynerių metų.

Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorai kartu su apylinkių kolegomis šiemet per sausio mėnesį  perdavė nagrinėti teismui 158 baudžiamąsias bylas, tarp jų – 77 dėl nusikaltimų nuosavybei, jose buvo kaltinami 110 asmenų, pernai buvo perduotos nagrinėti teismui 2008 baudžiamosios bylos, tarp jų – 861 dėl nusikaltimų nuosavybei, jose kaltinimai svetimo turto grobstymu buvo pareikšti 1141 asmenų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min