Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prokurorai tikrina įtarimus dėl vaikų seksualinio išnaudojimo Utenos rajone

Pamirštas žaislas
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Pamirštas žaislas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vaikų seksualiniu prievartavimu įtariamas 19 metų Utenos rajono gyventojas A.M. suimtas trims mėnesiams – tokią sankciją patenkinęs Utenos rajono apylinkės vyriausiojo prokuroro pavaduotojo Ramūno Bačiulio prašymą paskirti kardomąją priemonę davė rajono apylinkės teismas.

Kaip informuoja Generalinė prokuratūra, ikiteisminį tyrimą dėl trijų mažamečių seksualinio prievartavimo kontroliuojantis, organizuojantis ir jam vadovaujantis Utenos rajono apylinkės vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Ramūnas Bačiulis sakė, kad įtariamasis, pasinaudodamas bejėgiška nukentėjusio asmens būkle, galimai tenkino lytinę aistrą su mažamečiu asmeniu prieš šio valią. 

Pasak prokuroro, ikiteisminio tyrimo duomenimis, pernai vasarą ir anksčiau apsvaigęs nuo alkoholio jaunuolis, pasinaudojęs nukentėjusiųjų bejėgiška būkle dėl jų mažametystės, viename kaime kelis kartus seksualiai išnaudojo tris aštuonerių, septynerių ir šešerių metų vaikus.

„Įstatymas įpareigoja mus kiekvieną ikiteisminį tyrimą, ypač kai nukenčia vaikai, atlikti kaip galima greičiau ir netraumuojant aukų, nes baudžiamojo persekiojimo ir teisminės apklausos skaudina mažamečius nukentėjusiuosius. Todėl tirdami padarytas veikas pasikvietėme į pagalbą psichologą ir socialinį darbuotoją, apklausa vyko specialioje nepilnamečiams įrengtoje teismo patalpoje. Prokurorų ir tyrėjų pastangomis ikiteisminis tyrimas vyksta gana intensyviai – atliktos apklausos su ikiteisminio tyrimo teisėju, paskirtos ekspertizės, todėl tikimasi, kad, gavus specialistų išvadas ir atlikus kitus reikalingus procedūrinius veiksmus, pavyks gana greitai atiduoti šią baudžiamąją bylą į teismą“,- sakė Utenos rajono apylinkės vyriausiasis prokuroras Audrius Mačerauskas.

Ikiteisminį tyrimą dėl trijų mažamečių seksualinio prievartavimo atlieka Utenos rajono policijos komisariato vyresnioji tyrėja Audronė Pumputienė, tyrimui vadovauja Utenos rajono apylinkės vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Ramūnas Bačiulis.

Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroras Ignas Raila, besispecializuojantis nepilnamečių justicijos srityje, teigia, kad kartu su apylinkių prokurorais siekiama užtikrinti vaikų interesų apsaugą ir aktyviai vykdyti nuo smurto nukentėjusiųjų vaikų teisių ir teisėtų interesų gynimą.

Prokuroras Ignas Raila sakė, kad Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorai kartu su rajonų apylinkių kolegomis pernai perdavė nagrinėti teismams 94 smurto prieš vaikus bylas, tarp jų – 87 dėl fizinio smurto ir 7 – dėl seksualinės prievartos, tarp pernai pradėtų 240 ikiteisminių tyrimų dėl smurto prieš vaikus buvo 213 – dėl fizinio smurto ir 27 – dėl jų seksualinio išnaudojimo.

Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorai kartu su rajonų apylinkių kolegomis per pastaruosius penkerius metus perdavė nagrinėti teismams 39 baudžiamąsias bylas dėl vaikų seksualinės prievartos.

Įstatymai tiems, kas, pasinaudodamas bejėgiška nukentėjusio asmens būkle, seksualiai prievartavo ar išžagino mažametį asmenį, numato laisvės atėmimo bausmę iki 15 metų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min