Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rašomasis stalas – nevykusi kontrabandos slėptuvė

Kontrabanda
Muitinės kriminalinės tarnybos nuotr. / Kontrabanda
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Savaitė prastai prasidėjo 53 metų Telšių rajono Ryškėnų kaimo gyventojai R.G. Jos bute policijos pareigūnai aptiko kontrabandinių rūkalų, kurie bus konfiskuoti. Be to, moters laukia protokolas ir bauda.

Pirmadienį 15.30 val. Telšių policininkai pas pilietę atvyko tikrindami gautą informaciją apie galimą pažeidimą. Informacija pasitvirtino.

Ryškėniškės bute, po rašomuoju stalu, rasta 14 pakelių kontrabandinių cigarečių „FEST“ su Baltarusijos Respublikos banderolėmis. Moteris cigaretes buvo pasidėjusi rašomojo stalo apatinėje lentynėlėje.

Kaip teigia Telšių policija, pažeidėja anksčiau neturėjo reikalų su teisėsauga dėl kontrabandinių rūkalų arba naminės degtinės laikymo. Surinkta medžiaga administracinei bylai pradėti. Beje, pažeidimo nebūtų, jeigu moteris būtų turėjusi vos 4 pakeliais mažiau.

Telšių policija primena, kad vienam asmeniui leidžiama laikyti iki 200 vienetų (10 pakelių) cigarečių, 100 vienetų cigarilių, 50 vienetų cigarų, 0,5 kg rūkomojo tabako, kurie nepaženklinti Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka finansų ministro patvirtinto pavyzdžio specialiais ženklais – banderolėmis.

Moteris cigaretes buvo pasidėjusi rašomojo stalo apatinėje lentynėlėje.

Didesnis kiekis akcizais apmokestinamų prekių užtraukia didesnę administracinę atsakomybę. Kai neteisėtai laikomų, gabenamų, naudotų ar realizuotų prekių vertė yra iki dviejų minimalių gyvenimo lygių (MGL) – užtraukia baudą nuo 100 iki 300 litų su šių prekių konfiskavimu.

Kai tokių prekių vertė yra daugiau nei 10 MGL – numatoma ne tik iki 10000 litų galinti siekti bauda, bet ir transporto priemonės, kuria buvo neteisėtai gabenamos akcizais apmokestinamos prekės, konfiskavimo galimybė.

Kai neteisėtai laikomų, gabenamų, naudotų ar realizuotų prekių vertė yra daugiau nei 50 MGL – užtraukia baudą nuo 10000 iki 20000 litų su šių prekių konfiskavimu ir gabenimo priemonės, kuria šios prekės buvo neteisėtai gabenamos, konfiskavimu arba be jos konfiskavimo.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min