Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiemet laisvės atėmimo vietose nuteistieji jau septynis kartus pasipriešino pareigūnams

Pasivaikščiojimas po Lukiškių kalėjimą
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Kalėjimas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Laisvės atėmimo vietose vis dažniau pasitaiko atvejų, kai nuteistieji išdrįsta pasipriešinti pareigūnams. Per 2010 m. jau užregistruoti 7 nuteistųjų pasipriešinimo pareigūnams atvejai, dėl kurių pradėti ikiteisminiai tyrimai. Dviem nuteistiesiems jau pratęstas bausmės atlikimo laikas.

„Kalėjimų departamento ir laisvės atėmimo vietų pareigūnai nesitaiksto ir nenuolaidžiauja nuteistųjų išpuoliams, kurie yra visiškai nesuderinami su vienu iš pagrindinių nuteistųjų reintegracijos į visuomenę siekiu – pasitaisyti ir išėjus į laisvę nebenusikalsti. Nuteistieji, išdrįsę pasipriešinti pareigūnams, privalo atsakyti už savo neteisėtus veiksmus, o už netinkamą elgesį pataisos namuose gautos nuobaudos ar bausmės pratęsimas tegu būna pamoka ir jiems, ir kitiems, – teigia Kalėjimų departamento direktorius Saulius Vitkūnas.

Kaip praneša Kalėjimų departamentas, šiais metais jau du nuteistieji P.N. ir Š.Ž., kurie 2010 m. sausio 4 d. pasipriešino Marijampolės pataisos namų pareigūnams, sulaukė savo veiksmų teisminio „įvertinimo“. Marijampolės apylinkės teismas pagal Baudžiamojo kodekso 286 straipsnį nuteistiesiems atitinkamai paskyrė 1 metų ir 6 mėnesių ir 1 metų ir 2 dienų laisvės atėmimo bausmes.

Š. m. vasario pirmosiomis dienomis net du pasipriešinimo pareigūnams atvejai užfiksuoti Alytaus pataisos namuose. Abu kartus pareigūnams pasipriešinta, kai šie atliko kratas ir bandė iš nuteistųjų paimti neteisėtai turimus mobiliojo ryšio telefonus.

2010 m. vasario 1 d. Alytaus pataisos namuose bausmę atliekantis nuteistasis R. K. prižiūrėtojui, norėjusiam paimti iš nuteistojo mobiliojo ryšio telefoną ir telefono įkroviklį, trenkė per rankas ir jį nustūmė. Atskubėjusį į pagalbą kitą prižiūrėtoją nuteistasis T. G. nustūmė. Tik panaudojus kovinių imtynių veiksmus pavyko iš nuteistojo paimti telefono įkroviklį. Dėl nuteistųjų veiksmų pradėtas ikiteisminis tyrimas.

2010 m. vasario 3 d. Alytaus pataisos namuose bausmę atliekantis nuteistasis M.P. pasipriešino pareigūnams, atlikusiems kratą nuteistųjų gyvenamosiose patalpose. Nuteistasis pastūmė pareigūną, norėjusį iš jo paimti mobiliojo ryšio telefoną, ir bandė pasišalinti iš patalpos. Telefonas buvo slepiamas sportiniame bate.

Vykstant grumtynėms, pribėgęs kitas nuteistasis A.B. sudavė prižiūrėtojui į nugaros sritį, o kitas nuteistasis numovė nuteistajam M.P. sportinį batą ir išbėgo iš patalpos. Pasipriešinimo pareigūnams malšinimo metu buvo panaudoti koviniai imtynių veiksmai. Dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Kalėjimų departamento duomenimis, 2010 metų vasario 11 dieną Lietuvos laisvės atėmimo vietose yra laikomi 8638 suimtieji ir nuteistieji (7504 nuteistieji ir 1134 suimtieji).

Komentarai
Temos Kalėjimas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min