Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Už dyzeliną iš Rusijos dvi Kauno įmonės valstybei sumokėjo beveik 20 tūkst. litų akcizų

Litai, lengvi pinigai
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Kauno AVMI) informuoja, kad iš Kauno teritorinės muitinės gauta informacija apie dažnai valstybės sieną su Rusijos Federacija kertančius tuščius krovininius automobilius padėjo išaiškinti dvi įmones, pažeidinėjusias Lietuvos Respublikos akcizų įstatymą.

Vienas patikrinimas pradėtas gavus duomenų, kad įmonei priklausantis tuščias vilkikas per mėnesį Rusijos sieną kirto net 11 kartų. Per patikrinimą šio vilkiko kuro bakuose rasta 1 200 litrų dyzelinio kuro, kurio įsigijimo dokumentai nebuvo pateikti. Iš viso per šį trumpą laikotarpį vilkikas iš Kaliningrado srities įvežė per 13 tūkst. litrų dyzelinio kuro, kuris buvo perpiltas į kitus įmonei priklausančius automobilius. Įmonė už ne pagal paskirtį panaudotą dyzelinį kurą sumokėjo 12 500 Lt akcizų mokesčio.

Lietuvos akcizų įstatymo 43 straipsnio nuostatos nurodo, kad stacionariose transporto priemonių talpyklose iš trečiųjų šalių įsivežtas kuras akcizu neapmokestinamas, jeigu naudojamas tik to paties automobilio. Perpilant iš vienų automobilių į kitus, už tokį kurą jau reikia mokėti akcizo mokestį.

Atlikus kitos įmonės patikrinimą nustatyta, kad jos tuščias krovininis automobilis taip pat ne kartą važiavo per sieną, o iš Rusijos atsivežti kuro bake degalai Lietuvoje buvo perpilami į kitus įmonei priklausančius krovininius automobilius. Iš viso perpilta per 6 tūkst. litrų dyzelinio kuro. Už minėto įstatymo pažeidimą įmonei priskaičiuota per 6 tūkst. Lt akcizų mokesčio.

„Iš kitų kontroliuojančių institucijų gauta informacija padeda mokesčių inspekcijos darbuotojams atrinkti rizikingas įmones bei operatyviai išsiaiškinti mokesčių įstatymų pažeidimus ir sustabdyti akcizinių prekių, už kurias nesumokėti priklausantys mokėti mokesčiai, patekimą į rinką,“ – sakė Mokestinių prievolių departamento direktorė Judita Stankiene.

Kauno AVMI primena, kad, kad apie pastebėtus mokestinius pažeidimus galima pranešti trumpuoju pasitikėjimo telefonu 1882, užpildžius anketą interneto svetainėje www.vmi.lt arba apsilankius savo gyvenamosios vietos mokesčių inspekcijoje.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min