Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Už smurtą šeimoje anykštietis netruko sulaukti bausmės

Grotos
Photos.com / Grotos
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Už smurtą šeimoje vienos baldų gamybos kompanijos stalius anykštietis P.K. vienerių metų laisvės apribojimo bausmės sulaukė per dešimt dienų – tokį sprendimą pagreitinto proceso tvarka išnagrinėjęs Anykščių rajono apylinkės prokuratūros prokuroro Vigando Jurevičiaus su pareiškimu perduotą nusikaltimų žmogaus sveikatai, vaikui ir šeimai baudžiamąją bylą priėmė rajono apylinkės teismas.

Anykščių rajono Naujųjų Elmininkų kaime gyvenantis 52 metų P.K., apsvaigęs nuo alkoholio, priešpaskutinę praėjusių metų dieną dėl asmeninių priežasčių kilusio konflikto metu du kartus smogė į veidą sugyventinei, savo dviejų savaičių dukters motinai į veidą, tampė ją už plaukų, stumdė ir neįleido į kambarį, kuriame verkianti dukrelė laukė, kol bus pamaitinta. Kai kūdikio mama išėjo ieškoti pagalbos, vyras užsirakino troboje ir neįleido jos į vidų, kol atvyko policijos pareigūnai ir
išlaisvino mažąją įkaitę, teigiama prokuratūros pranešime.

Anykščių rajono apylinkės prokuroras Vigandas Jurevičius teigia, kad tokiais veiksmais kaltinamasis piktnaudžiavo tėvo teisėmis, todėl mažylė ilgą laiką buvo palikta be priežiūros, nemaitinta ir patyrė išgąstį.

Pagreitinto proceso tvarka nagrinėti baudžiamąją bylą prokuroras prašo tada, kai nusikalstamos veikos padarymo aplinkybės yra aiškios, tačiau byla turi būti nagrinėjama teisme. Tokiu atveju prokuroras su pareiškimu į teismą kreipiasi ne vėliau kaip per dešimt dienų nuo veikos padarymo dienos.

Anykščių rajono apylinkės prokuratūros prokurorų perduotoje nusikaltimų žmogaus sveikatai, vaikui ir šeimai baudžiamojoje byloje P.K. buvo kaltinamas piktnaudžiavimu tėvo teisėmis ir fizinio skausmo sukėlimu smurtaujant.

Teismas P. K. už piktnaudžiavimą tėvo teisėmis ir vaiko palikimą be priežiūros ilgą laiką nubaudė laisvės apribojimu vieneriems metams, už fizinio skausmo sukėlimą smurtu – devyneriems mėnesiams, galutinė bausmė – laisvės apribojimas vieneriems metams. Jis įpareigotas be šios priemonės vykdymą kontroliuojančios institucijos žinios nekeisti gyvenamosios vietos, nesilankyti restoranuose, baruose, kavinėse, būti savo namuose nuo 22 val. vakaro iki 6 val. ryto, jei tai nesusiję su darbu.

Teismas taip pat įpareigojo triukšmadarį neatlygintinai dirbti 50 valandų per penkis mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi neįgaliaisiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis. Įstatymas už piktnaudžiavimą tėvo teisėmis, palikimą be priežiūros ilgą laiką ar panašų žiaurų elgesį su vaiku numato baudą, laisvės apribojimą, areštą arba laisvės atėmimą iki penkerių metų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min