Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Atliekant tyrimą dėl įtariamo Italijai skirtų ES lėšų pasisavinimo sulaikyti 22 asmenys 

Atliekant tyrimą dėl įtariamo šimtų milijonų eurų Europos Sąjungos finansinės paramos, skirtos Italijai po COVID-19 pandemijos, pasisavinimo, ketvirtadienį Italijos, Austrijos, Rumunijos ir Slovakijos policija sulaikė 22 asmenis. 
P.Cortellessa/Pacific Pre/SIPA / P.Cortellessa/Pacific Pre/SIPA
P.Cortellessa/Pacific Pre/SIPA / P.Cortellessa/Pacific Pre/SIPA

Europos prokuratūra (EPPO) įtaria, kad pasisavinta 600 mln. eurų iš ES finansinės paramos Italijai, suteiktos pandemijos padariniams sušvelninti. 

Pasak EPPO, įtariama, kad nusikalstama organizacija 2021–2023 metams iš Italijos ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano pasisavino negrąžintinas lėšas.

Ši Italijos programa finansuojama pagal ES milijardų eurų vertės ekonomikos gaivinimo planą, skirtą padėti Bendrijos šalims atsigauti po COVID-19. 

ES duomenimis, Italijos ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planas yra didžiausias bloke – jo vertė siekia 194,4 mlrd. eurų dotacijomis ir paskolomis, o tokia suma 2019-aisiais sudarė 10,8 proc. šalies bendrojo vidaus produkto (BVP).

EPPO nurodė, kad Venecijos finansų policija įgyvendino ikiteisminio tyrimo teisėjo įsakymą įšaldyti daugiau kaip 600 mln. eurų vertės turtą. 

Venecijos finansų policija taip pat pranešė, kad konfiskuoti prabangūs butai ir vilos, didelis kiekis kriptovaliutos, „Rolex“ laikrodžiai, „Cartier“ juvelyriniai dirbiniai, auksas ir prabangūs automobiliai.

„Padedant kitų susijusių valstybių narių teisėsaugos institucijoms, Italijoje, Austrijoje, Rumunijoje ir Slovakijoje buvo sulaikyti 22 asmenys“, – sakė EPPO.

„Aštuoniems įtariamiesiems paskirtas kardomasis kalinimas, dar 14 įtariamųjų skirtas namų areštas, o vienam buhalteriui uždrausta verstis profesine veikla. Įtariamųjų ir tiriamų bendrovių patalpose taip pat buvo atliktos kratos ir paimti įrodymai“, – pridūrė įstaiga. 

Įtariama, kad nusikalstamos organizacijos naudojo suklastotus įmonių balansus, siekdamos gauti negrąžintinas dotacijas fiktyvioms smulkioms ir vidutinėms įmonėms, besiplečiančioms į užsienio rinkas, remti.

Spėjama, kad šios organizacijos bendradarbiavo su buhalterių, paslaugų teikėjų ir notarų tinklu, kad gautų pinigus, pervestus į Austrijos, Rumunijos ir Slovakijos bankų sąskaitas.

EPPO teigimu, įtariamieji naudodavo pažangias technologijas, pavyzdžiui, VPN (virtualų privatų tinklą), debesų serveriais esančiais užsienyje, kriptovaliutomis ir dirbtinio intelekto (DI) programine įranga.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Reklama
Mitai stabdo pasiryžti? Specialistė paneigė pagrindinius investavimo mitus
Reklama
LPC meno galerijoje eksponuojamos parodos turi išskirtinę misiją
Reklama
Top 5 „Dreame“ dulkių siurbliai 2024
Užsisakykite 15min naujienlaiškius