-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Didžiosios Britanijos referendume rinkėjų bus klausiama, ar šalis turėtų pasilikti ES

Didžiosios Britanijos referendume, kurį ketinama surengti iki 2017 metų pabaigos, rinkėjų bus prašoma atsakyti į klausimą: „Ar Jungtinė Karalystė turėtų likti Europos Sąjungos nare?“
Europos Sąjunga
Europos Sąjunga / „Scanpix“ nuotr.

Tai ketvirtadienį paskelbė šalies vyriausybė.

Referendumo klausimo formuluotė pateikiama įstatymo projekte dėl plebiscito organizavimo, kurį ketvirtadienį parlamentui pateiks premjero Davido Kamerono centro dešiniųjų vyriausybė.

„Tai atvers kelią Britanijos žmonėms pirmą kartą per 40 metų tarti savo žodį dėl mūsų vietos ES“, – sakė šaltinis D.Camerono biure.

„Klausimas aiškus. Rinkėjai spręs, pasilikti ar pasitraukti“, – pridūrė jis.

Šį mėnesį vykusiuose visuotiniuose rinkimuose netikėtai daugumą užsitikrinęs premjeras sakė, jog tikisi, kad įstatymo projektas bus priimtas „itin greitai“, ir neatmetė galimybės referendumą surengti jau ateinančiais metais.

Šių metų viešosios nuomonės apklausos rodo, kad už pasilikimą Bendrijoje pasisako 37–49 proc. britų, ir šis skaičius beveik visose apklausose yra didesnis už norinčiųjų pasitraukti, kurių yra 34-44 procentai.

Referendumo klausimo formuluotė paskelbta D.Cameronui rengiantis ketvirtadienį ir penktadienį aplankyti kelias Europos šalių sostines, kur jis ragins imtis reformų 28 valstybes vienijančioje Bendrijoje, visų pirma mažinant biurokratiją ir socialinę paramą migrantams.

Premjeras yra sakęs, jog agituos už Didžiosios Britanijos pasilikimą ES, jei bus pritarta jo reikalavimams dėl reformų.

„Scanpix“ nuotr./Davidas Cameronas
„Scanpix“ nuotr./Davidas Cameronas

Euroskeptiškos Jungtinės Karalystės nepriklausomybės partijos (UKIP) lyderis Nigelas Farage'as sakė, kad dėl tokios referendumo klausimo formuluotės pasitraukimo iš ES šalininkų stovykla atsidūrė nepalankioje padėtyje, ir kaltino premjerą, kad jis nėra rimtai nusiteikęs siekti reformų.

„Tai, kad D.Cameronas pasirinko proeuropinei pusei skirti pozityvų „taip“ rodo, kad jo derybos tėra akių dūmimas“, – sakė N.Farage'as, kurio partija turi vos vieną vietą parlamente, tačiau yra populiari tarp britų dėl savo reikalavimų smarkiai apriboti imigraciją.

„Jis jau nusprendė, kaip norėtų, kad būtų duotas atsakymas“, – pridūrė UKIP lyderis.

D.Cameronas, kuris viliasi iki Europos Vadovų Tarybos susitikimo pasikalbėti su visais ES lyderiais, ketvirtadienį susitiks pietų su Nyderlandų premjeru Marku Rutte, o vėliau vakarieniaus su Prancūzijos prezidentu Francois Hollande'u.

Penktadienį britų vyriausybės vadovas vyks į Varšuvą derybų su premjere Ewa Kopacz, o vėliau Berlyne susitiks su Vokietijos kanclere Angela Merkel.

Anksčiau šią savaitę britų vyriausybė paskelbė, kad referendume galės balsuoti 18 metų ir vyresni šalies piliečiai, taip pat Jungtinės Karalystės gyventojai, atvykę iš Airijos ir Tautų Sandraugos šalių.

Tačiau dauguma ES šalių piliečių, gyvenančių Jungtinėje Karalystėje, referendume dalyvauti negalės, nors turi teisę balsuoti vietos rinkimuose ir galėjo dalyvauti pernai Škotijoje vykusiame plebiscite dėl regiono nepriklausomybės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius