Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Donbaso šachtininkai pasisakė prieš separatizmą

Separatistai Donbase
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Separatistai Donbase
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Donbaso šachtininkai nepalaikys prorusiškai nusiteikusių aktyvistų, – skelbia „Unian“.

Apie tai pareiškė Nepriklausomos Ukrainos kalnakasių profsajungos pirmininkas Michailas Volinets, komentuodamas per spaudą išplatintą taip vadinamą „veiksmų planą“ – nurodoma profsajungos spaudos tarnybos pranešime, kurį vituoja ICTV.

Visų pirma tai reiškia šachtininkų agitacijos būtinumą ir streikus šachtose.

Kalnakasiams nėra pagrindo nerimauti ir separatistinės idėjos jiems neįdomios – teigė M.Volinets.

„Šachtininkai nepalaikys separatistų. Tam yra priežastis. Jie gerai žino tai, kad Rusijoje praėjusiais metais 40 proc. sumažėjo investicijos į angliakasybos pramonę. Be to, visi žino, kad ten vykdoma anglių gavyba stambiuose sluoksniuose, o daugiau kaip 60 proc. – karjeruose, atviru būdu. Tokiose šachtose išlaidos sudaro 10 dolerių vienai tonai. Donbaso šachtininkai žino ir tai, kad, pavyzdžiui, Rostovo srityje uždarytos visos šachtos, išskyrus tris objektus, kurie priklauso ukrainiečių verslininkui Rinatui Achmetovui, ir kurie teikia anglį ukrainiečių vartotojams“, – sakė M.Volinets.

„O tai reiškia, kad jas iškart uždarys. Žmonės liks be atlyginimo ir darbo. Ukrainoje šiuo momentu šachtos nėra uždaromos, o šachtininkams mokami atlyginimai. Kalnakasiams nėra pagrindo nerimauti ir separatistinės idėjos jiems neįdomios“ – teigė M.Volinets.


 


 

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min