Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Įsiutusios „Femen“ protestuotojos kardinolą „pavaišino“ kelnaitėmis

Kardinolo užpuolimas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Kardinolo užpuolimas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

„Femen“ narės Ispanijoje pirmadienį savo tinklalapyje paskelbė karą katalikų Bažnyčiai, gindamos moterų teisę darytis abortus. Šį kartą jos užpuolė kardinolą Rouco Varelą, žinomą kaip Tono, ir apmėtė jį kelnaitėmis.

Penkios pusnuogės merginos protestavo prieš naują įstatymo projektą, kuris smarkiai apribotų galimybę nutraukti nėštumą.

Bažnyčia negali turėti teisės kištis į politinį, kultūrinį, seksualinį žmonių gyvenimą. Kardinolas Tono palaimino projekto autorius ir nusprendė, kad metas moteris sugrąžinti į Viduramžius, – rašo „Femen“.

Apie tai „Femen“ judėjimas paskelbė savo interneto svetainėje. Jame rašoma, kad protestuotojos kelnaitėmis apmėtė pagrindinį įstatymo lobistą.

„Bažnyčia negali turėti teisės kištis į politinį, kultūrinį, seksualinį žmonių gyvenimą. Kardinolas Tono palaimino projekto autorius ir nusprendė, kad metas moteris sugrąžinti į Viduramžius“, – rašo „Femen“.

Judėjimas pagrasino, kad moterys puls visus, kurie pasikėsins į moterų teises ir priešinsis Bažnyčios ir valstybės atskyrimui.

BBC padalinys Rusijoje patikslino, kad kardinolas buvo užpultas pakeliui į bažnyčią Madride. Ant merginų kūnų buvo parašyta „Stop Bažnyčios mafija“, „Abortas yra šventas".

Kitiems dvasininkams pavyko atitraukti protestuotojas nuo kardinolo.

Įstatymo projektas, kuris svarstomas Ispanijoje, siūlo uždrausti abortus, išskyrus tais atvejais, jeigu nėštumas kenkia moteris sveikatai ir gyvybei, taip pat po išprievartavimo.

Praėjusią savaitę į gatves Madride išėjo tūkstančiai įstatymo priešininkų.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min