Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Izraelio atakos prieš JT objektus Gazos Ruože nepriimtinos, JT kritikuoja Izraelį (atnaujinta 12.15 val.)

Iš JT būstinės kyla dūmai.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Iš JT būstinės kyla dūmai.
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Izraelio ataka prieš Jungtinių Tautų (JT) humanitarinę stovyklą Gazoje „tiesiog nepriimtina“, ketvirtadienį pareiškė Europos Sąjungai (ES) pirmininkaujanti Čekija, kuri taip pat pareikalavo, kad žydų valstybė užkirstų kelią panašiems atvejams.

ES pirmininkaujantis šalis „smerkia šiandienos (ketvirtadienio) Izraelio artilerijos smūgį UNRWA (JT palestiniečių pabėgėlių reikalų agentūros) pastatui Gazos mieste“, sakoma pranešime.

„(ES) pirmininkaujanti šalis reikalauja, kad Izraelis imtųsi priemonių, kad nebepasikartotų tokios atakos prieš civilinius arba humanitarinius taikinius, kurios yra tiesiog nepriimtinos“, – pridūrė Praha.

Pirmąkart prie ES vairo šešiems mėnesiams stojusi Čekija paragino Izraelį ir palestiniečius „nedelsiant nutraukti ugnį ir sustabdyti civilių gyventojų kančias“.

JT nutraukė savo veiklą Gazos Ruože, kai Izraelio artilerijos sviediniai smogė UNRWA stovyklai ir padegė sandėlius su labai reikalingomis atsargomis.

Po kitų smūgių užsidegė dalis ligoninės, o pastate, kuriame buvo įsikūrę tarptautinės ir arabų šalių žiniasklaidos darbuotojai, buvo sužeisti du televizijos operatoriai.

Jungtinės Tautos (JT) ketvirtadienį per skubiai surengtą pasitarimą kritikavo Izraelį dėl to, kad jis ignoruodamas tarptautinę teisę vykdo daug aukų pareikalavusį karinį puolimą Gazos Ruože, įskaitant smūgį ligoninei, žiniasklaidos biurams ir JT pastatams.

Ši skubiai surengta Generalinės Asamblėjos sesija, kurios paprašė 118 JT narių, priklausančių neprisijungusiųjų judėjimui, įvyko nepaisant to, kad Izraelis bandė blokuoti ją dėl procedūrinių priežasčių.

Nuo gruodžio 27-osios, kai Izraelis pradėjo savo operaciją „Išlydytas švinas“ (Cast Lead) apšaudymui raketomis iš Gazos Ruožo nutraukti, jau žuvo daugiau kaip 1,1 tūkst. palestiniečių, tarp jų – 355 vaikai, o dar mažiausiai 5 tūkst. žmonių buvo sužeisti, nurodo Gazos Ruožo medikai.

Vėlai ketvirtadienį buvo paskelbta sesijos pertrauka; sesija turi būti pratęsta penktadienį ryte, kai daugiau kalbėtojų ketina pasmerkti žudynes Gazos Ruože ir reikalauti tuoj pat nutraukti ugnį.

JT generalinio sekretoriaus pavaduotoja Asha-Rose Migiro Asamblėjai sakė, kad JT generalinis sekretorius Ban Ki-moonas, kuris šiuo metu yra Artimuosiuose Rytuose, išreiškė „savo griežtą protestą bei pasipiktinimą“ ir pareikalavo pasiaiškinimo dėl to, kad ketvirtadienį Izraelis apšaudė JT pastatą Gazoje, sukeldamas gaisrą sandėliuose, kuriuose buvo laikoma taip reikalinga humanitarinė pagalba.

Per kitus Izraelio smūgius buvo padegtas vienos ligoninės sparnas, o tarptautinių ir arabų žiniasklaidos priemonių biurų pastate buvo sužeisti du operatoriai.

Izraelio premjeras Ehudas Olmertas sakė, kad jo pajėgos JT kompleksą Gazoje artilerijos sviediniais apšaudė reaguodamos į ugnį iš jo, bet ten įsikūrusi JT paramos ir viešųjų darbų Palestinos pabėgėliams agentūra Artimuosiuose Rytuose (UNRWA) šiuos kaltinimus neigia.

JT Saugumo Tarybos 1860-ojoje rezoliucijoje išreikštą raginimą nutraukti ugnį kol kas ignoruoja ir Izraelis, ir islamistų judėjimas „Hamas", kuris Gazos Ruožą kontroliuoja nuo 2007 metų birželio, kai nušalino palestiniečių prezidentui Mahmudui Abbasui lojalias jėgas.

„Man atrodo ironiška tai, kad Izraelis, valstybė, kuri labiau nei bet kuri kita už patį savo egzistavimą turi būti dėkinga Generalinės Asamblėjos rezoliucijai, (priimtai 1948 metais), taip niekintų Jungtinių Tautų rezoliucijas“, – sakė M.d'Escoto Brockmannas.

„Neseniai padarytas premjero Olmerto pareiškimas, kuriuo neigiamas 1860-osios rezoliucijos autoritetas, aiškiai (rodo, kad) ... Izraelis, kaip valstybė, nepaiso tarptautinės teisės ir Jungtinių Tautų“, – pridūrė jis.

Tu tarpu Izraelio užsienio reikalų ministrė Tzipi Livni ketvirtadienio vakarą išskrido į Vašingtoną baigti svarstyti sutarties, kuri turi užkirsti kelią palestiniečių judėjimo „Hamas“ pakartotiniam apsiginklavimui, o šią sąlygą Izraelis pagrindiniu ugnies nutraukimo Gazos Ruože garantu.

„Hamas" pasiūlė vienų metų paliaubas su Izraeliu, jei jis atsitrauks iš Gazos Ruožo, o Izraelio aukšto rango gynybos pareigūnas penktadienį turi grįžti į Kairą aptarti Egipto plano šiam karui užbaigti. Izraelis taip pat išreiškė tikimybę, kad artėja jau tris savaites trunkančio karo Gazos Ruože pabaiga.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Temos Izraelis
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min