-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Japonijos riaušių policija surengė reidą Kijoto universiteto bendrabutyje

Dešimtys riaušių policininkų su pilna ekipiruote ketvirtadienį surengė reidą vieno garsiausių Japonijos universitetų bendrabutyje, kaip manoma, reaguodamos į kairiųjų aktyvistų judėjimo, kuriame gali būti ir studentų, atgimimą.
Japonijos riaušių policija surengė reidą Kijoto universitete
Japonijos riaušių policija surengė reidą Kijoto universitete / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Reidas Japonija

Televizijos reportaže matyti, kaip pareigūnai su apsaugine apranga, šalmais ir skydais, sueina į prestižinio Kijoto universiteto bendrabutį, o jiems iš paskos seka neuniformuoti pareigūnai.

Reidas siejamas su anksčiau šį mėnesį sulaikytais trimis kairiaisiais aktyvistais, iš kurių bent vienas yra Kijoto universiteto studentas.

Šią operaciją atliko Tokijo policija, pranešė naujienų agentūra „Jiji Press“ ir privatus televizijos kanalas „Nippon“. Reidas siejamas su anksčiau šį mėnesį sulaikytais trimis kairiaisiais aktyvistais, iš kurių bent vienas yra Kijoto universiteto studentas.

Šei trys asmenys buvo suimti dėl įtariamo trukdymo valstybės pareigūnams ir apkaltinti jėgos panaudojimu prieš riaušės policijos pareigūnus lapkričio 2 dieną, kai Tokijuje vyko darbininkų demonstracija, nurodoma pranešimuose.

Ketvirtadienį nufilmuotoje medžiagoje jokių smurto požymių nebuvo. Riaušių policijos pajėgos buvo įvestos, siekiant „išvengti sumaišties“, pranešė „Jiji Press“.

Tokijo policija atsisakė iš karto patvirtinti informaciją apie šį reidą.

Studentiškas radikalizmas Japonijoje viršūnę pasiekė praėjusio amžiaus septintajame ir aštuntajame dešimtmečiuose, kai aršiai nusiteikę aktyvistai rengė demonstracijas prieš Japonijos karinį aljansą su Jungtinėmis Valstijomis, prieš Vietnamo karą ir Naritos tarptautinio oro uosto statybą prie Tokijo.

Tokijo policija atsisakė iš karto patvirtinti informaciją apie šį reidą.

Tačiau Japonijai ekonomiškai stiprėjant, šis judėjimas palaipsniui išsikvėpė. Keli išlikę šio judėjimo aktyvistai iš esmės ir dabar tebėra marginalai, tačiau nepopuliarūs vyriausybės sprendimai vėl paleisti branduolinius reaktorius ir išplėsti kariuomenės vaidmenį davė naują postūmį šiems aktyvistams.

Japonijos policija nuolat parodo jėgą per protestus, net ir tuo atveju, kai juose dalyvauja nedaug žmonių.

Senojoje Japonijos sostinėje įsikūręs Kijoto universitetas yra viena prestižiškiausių šalies aukštųjų mokyklų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius