-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

JAV politologas George'as Friedmanas: Rusija nė iš tolo nėra tokia stipri, kokia buvo Sovietų Sąjunga

Žymus JAV politologas, privačios analitinės agentūros „Stratfor“ įkūrėjas George'as Friedmanas, duodamas interviu Lenkijos dienraščiui „Rzeczpospolita“, tvirtino, kad Rusija toli gražu nėra tokia stipri ir galinga, kokia buvo Sovietų Sąjunga. Vis dėlto Vašingtonas neturėtų leisti atkurti sąjungos tarp Berlyno ir Maskvos, nes tai galėtų kelti grėsmę.
George'as Friedmanas
George'as Friedmanas

Tai, kad Barackas Obama neužkirto kelio Rusijos veiksmams aneksuojant Krymą, neįrodo, jog pasaulis pasikeitė, pasikeitė tik jo regionai. Taip tvirtina G.Friedmanas, tikindamas, kad Rusija nepasiekė tokios galybės, kokią turėjo Sovietų Sąjunga, tad tai visai nėra sugrįžimas į Šaltojo karo laikus.

„Atvirkščiai: Rusija patyrė milžinišką pralaimėjimą Ukrainoje. Prorusiška Vyriausybė žlugo, Vladimiras Putinas sunkiai išsaugojo Krymą ir kelis miestus šalies rytuose. Šiuo metu Rusija desperatiškai bando šiuos nuostolius kompensuoti, bet, kitaip nei Amerika, turi mažai galimybių. Tarkim, ekonomika – Rusija labai priklausoma nuo naftos kainų, o jų kontroliuoti ji negali. Kainos nukris, nes naftos yra pakankamai“, – aiškino G.Friedmanas.

Rusija patyrė milžinišką pralaimėjimą Ukrainoje. Prorusiška Vyriausybė žlugo, Vladimiras Putinas sunkiai išsaugojo Krymą ir kelis miestus šalies rytuose. Šiuo metu Rusija desperatiškai bando šiuos nuostolius kompensuoti, – aiškino G.Friedmanas.

Amerikiečių politologo teigimu, Rusijai reikia sąjungininkų, tačiau kaimyninės Baltijos šalys jau priklauso NATO, tad jei rusai praras Ukrainą, „Vakarai atsidurs vos už 500 mylių nuo Maskvos“.

„V.Putinas bandė bent iš dalies palengvinti katastrofą, kuria jam virto Sovietų Sąjungos žlugimas. Jis pasinaudojo JAV karu su džihadistais. Bet tai baigėsi. Kitaip nei buvo anksčiau, po karo Gruzijoje JAV prezidentas vyksta į Lenkiją, į regioną atskrenda F-16 naikintuvai. Tai nėra maloni perspektyva V.Putinui“, – sakė G.Friedmanas.

Atsakydamas į klausimą, kodėl Amerika iki šiol palyginti rezervuotai dislokavo savo kariuomenę Vidurio ir Rytų Europoje, G.Friedmanas paminėjo, kad priimant tokį sprendimą būtina atkreipti dėmesį į keletą dalykų.

„Didžiausia problema yra Berlynas. Kaip galime rūpintis Lenkijos ir kitų šio regiono šalių gynyba, jei Vokietija tam abejinga, o gal net prieštarauja?

Be to, turime būti tikri, kad mūsų sąjungininkai rimtai vertina savo įsipareigojimus. Lenkija gynybai išleidžia beveik 2 proc. BVP, o tai yra labai mažai vertinant aštrėjančią situaciją“, – kalbėjo G.Freidmanas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius