Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Jungtinė Karalystė iškvietė Rusijos ambasadorių pasiaiškinti dėl Kremliaus organizuotos žmogžudystės

Didžioji Britanija ketvirtadienį iškvietė Rusijos ambasadorių po to, kai buvo paskelbtos tyrimo dėl buvusio KGB agento Aleksandro Litvinenkos nunuodijimo radioaktyvia medžiaga Londone išvados, anot kurių, Maskva „tikriausiai pritarė“ šiam nužudymui.
Elžbieta II ir Rusijos ambasadorius Jungtinėje Karalystėje Aleksandras Jakovenko
Elžbieta II ir Rusijos ambasadorius Jungtinėje Karalystėje Aleksandras Jakovenko / „Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr.

Londonas taip pat paskelbė įšaldęs abiejų pagrindinių šio nunuodijimo įtariamųjų – Andrejaus Lugovojaus ir Dmitrijaus Kovtuno – turtą.

Savo ruožtu vidaus reikalų sekretorė Theresa May parlamentui sakė, kad ši žmogžudystė yra „akivaizdus ir nepriimtinas esmingiausių tarptautinės teisės principų pažeidimas“.

Britų teisėjas, pristatydamas šio Kremliaus kritiku tapusio rusų šnipo mirties tyrimo išvadas, anksčiau dieną Londono aukštajame teisme sakė, kad „FST (Rusijos federalinės saugumo tarnybos) operacijai likviduoti A.Litvinenką tikriausiai pritarė ponas Patruševas ir prezidentas Putinas“.

Nikolajus Patruševas yra buvęs FST – Sovietų Sąjungos KGB įpėdinės – direktorius. Nuo 2008 metų jis vadovauja Rusijos Federacijos saugumo tarybai.

A.Litvinenka mirė 2006 metų lapkričio pabaigoje, praėjus kelioms savaitėms po to, kai viename Londono viešbučių išgėrė arbatos, į kurią buvo įpilta polonio izotopo Po-210. Polonis yra itin radioaktyvi medžiaga, prieinama praktiškai vien kariškiams ir mokslininkams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius