-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kanada pašiepiama dėl planų įrengti brangų dirbtinį ežerą

Kanada kritikuojama dėl neseniai paskelbto sprendimo skirti 900 mln. dolerių šį mėnesį vyksiančių dviejų pasaulio viršūnių susitikimų apsaugai, tačiau dar didesnių protestų sukėlė mėginimas pritraukti turistų neįprastu, tačiau taip pat labai brangiu būdu.
Kanadoje norima įkurti dirbtinį ežerą
Kanadoje norima įkurti dirbtinį ežerą / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Kanada

Organizatoriai, planuojantys tris paras truksiantį diplomatinį maratoną – Didžiojo aštuoneto (G–8) ir Didžiojo dvidešimtuko (G–20) viršūnių susitikimus, – šįkart sulaukė pylos dėl planų pastatyti žiniasklaidos centrą, prie kurio būtų įrengtas medžiais apsodintas dirbtinis ežeras su kanojomis, šezlongais ir netikru uostu.

Ar Kanadai, kurios gamtos grožis ir šiaip garsėja visame pasaulyje, būtina išleisti 2 mln. dolerių vien šalį pristatančiam teminiam parkui? Ar tokį parką tikslinga įrengti Toronte, vos už kelių kvartalo nuo vieno iš Amerikos didžiųjų ežerų?

Daugelis kanadiečių tikriausiai sutinka su opozicijos politiko Jacko Laytono išvada dėl šio dirbtinio ežero projekto: „Feikleikgeitas“.

Kasmet vis kitoje šalyje vykstantys pasaulio viršūnių susitikimai niekada nebūna pigūs, tad Kanados laukia ypač didelis logistikos iššūkis, nes G–20 renginys vyks Toronte, o Didžiojo aštuoneto lyderiai susitiks už 225 kilometrų į šiaurę – Ontarijo valstijos mieste Hantsvilyje.

Projekto šalininkai sako, kad tokios pastangos pateisinamos, nes Didžiojo dvidešimtuko valstybės kontroliuoja daugiau nei 85 proc. pasaulio pinigų, todėl tokiame aukšto lygio susitikime teroro išpuolių tikimybė yra gana didelė.

Taip pat akcentuojama, kad šie susitikimai bus labai svarbūs, nes lyderiai aptars Europos šalių įsiskolinimų krizę, kuri gali sukelti dar vieną pasaulio recesijos bangą.

Planuojama, kad į birželio 25–27 dienomis vyksiančius susitikimus atvyks apie 3 000 žurnalistų, kurių visų nebus įmanoma apgyvendinti vaizdingame Hantsvilyje, kuriame gerai išvystyta turizmo infrastruktūra. Daugumai reporterių teks dirbti Toronte, esančiame prie Ontarijo ežero.

Organizatoriai tikisi, kad jų projektas „Kanados koridorius“ padės daliai žurnalistų kompensuoti tai, ko jie neteks negalėdami apsigyventi Hantsvilyje.

Tačiau opozicijos atstovas Markas Hollandas sako, jog šis projektas yra itin blogas pavyzdys.

„Šis susitikimas turėtų būtų skirtas tarptautinei įsiskolinimo krizei spręsti. Mes turėtume rodyti pasauliui pavyzdį taupydami, tačiau kviečiame juos prie savo slenksčio pasėdėti prie maždaug 2 mln. dolerių kainuosiančio netikro ežero. Noriu pasakyti, kad tai gana absurdiška“, – aiškino jis.

Kanados valdantieji konservatoriai, nesugebėję išpildyti savo pažadų griežtai laikytis finansinės drausmės, antradienį stengėsi nuslopinti kritikos bangą, aiškindami žurnalistams, kad planuojamas ežeras kainuos tik 60 tūkst. dolerių.

Teigiama, kad šis vaizdą pagyvinantis vandens telkinys bus didesnės Kanadą pristatančios ekspozicijos dalis.

„Didžioji dalis šių išlaidų bus skirta ne dirbtiniam ežerui, o paviljonui, reklamuojančiam turizmą Kanadoje, – premjeras Stephenas Harperis sakė parlamentui. – Pas mus svečiuosis tūkstančiai žmonių iš viso pasaulio, o mes turėtume skatinti turizmą.“

S.Harperis pridūrė, jog daugiausiai pinigų bus išleista viršūnių susitikimų apsaugai ir kad šios išlaidos neviršija kitiems panašiems renginiams skiriamų sumų.  

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius