Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lenkijos vokietis piktinasi valdžios reikalavimais norintiems mokytis etninių mažumų kalbomis

Mokykla
Photos.com nuotr. / Mokykla
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lenkijoje norintys mokytis etninių mažumų kalbų moksleiviai turi pateikti specialią deklaraciją, nes priešingu atveju mokiniui nebus skiriama atitinkama dotacija, rašo dienraštis „Nasz Dziennik“, remdamasis vieno savo skaitytojo iš Opolės vaivadijos, kurioje gyvena daug etninių vokiečių, informacija.

Skaitytojas savo laiške dienraščiui rašo, kad moksleiviams, nepateikusiems deklaracijos, jog jų protėvių kalba yra vokiečių, neleidžiama lankyti vokiečių kalbos pamokų.

„Iškėliau šį klausimą, stebėdamas, kaip Lietuva elgiasi su savaisiais lenkais ten, ir kaip traktuojami vokiečiai čia. Kiek žinau, tokias deklaracijas kai kurie tėvai pasirašo spaudžiami mokyklos“, – piktinasi skaitytojas.

Tuo tarpu su šiuo incidentu siejamos Jaryšovo mokyklos direktorė Beata Hornung tikina, jog vokiečių kilmės moksleiviai nediskriminuojami ir kad jiems jokių dokumentų pasirašyti nereikia.

Kita vertus, direktorė, kuri taip pat yra vokiečių kalbos mokytoja, nurodė gavusi švietimo priežiūros institucijos instrukciją, kad mokiniai, nepateikę tokios deklaracijos, negali dalyvauti etninių mažumų kalbų pamokose, bet šis potvarkis taikomas tik moksleiviams, pageidaujantiems visus dalykus mokytis savo gimtąja vokiečių kalba. B.Hornung pabrėžė, kad mokytojai neturi teisės versti mokinius pasirašyti kokias nors deklaracijas.

Tuo tarpu regioninio švietimo skyriaus direktorė Michalina Ciapa patvirtino, kad deklaracijos dėl gimtosios kalbos turi būti teikiamos, nes ši sąlyga yra numatyta 1992 metais išleistame Švietimo ministerijos potvarkyje dėl priemonių organizuoti etninių mažumų moksleivių mokymo procesą, kad jie galėtų išsaugoti savo tautinę, etninę ir kalbinę tapatybę.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min