Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lenkų santechnikas namo grįžta neskubėdamas

Pagarsėjęs „santechnikas iš Lenkijos“, deja, negali gauti pagalbos užsieniečiams, nes ji skiriama tik tiems, kurie atvyko ne iš ES šalių.
„Lietuvos žinių“ nuotr. / Pagarsėjęs „santechnikas iš Lenkijos“
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pusantro milijono lenkų grįžo iš užsienio ir ieško gardesnio duonos kąsnio namuose. Tačiau kiti yra linkę ir toliau dirbti Jungtinėje Karalystėje arba Airijoje, o ne tėvynėje.

Kaip rašo „Lietuvos žinios“, Lenkijoje vis dar jaučiamas ūkio pakilimas, kai kitas Europos valstybes smarkiai supurtė finansų, o paskui ir ūkio krizė. Tai matydami, nemaža dalis užsienyje dirbančių lenkų nutaria grįžti namo, nes šiuo metu tėvynė jiems gali pasiūlyti geresnes perspektyvas. Neretai jų priežastis susikrauti daiktus ir važiuoti namo yra ta, kad jau ne taip mažai užsidirbo, todėl gali grįžti į tėvynę ir joje nepražūti.

Nuo tada, kai 2004 metais Lenkija su kitomis Rytų Europos šalimis buvo priimta į Europos Sąjungą, du trečdalius Jungtinės Karalystės imigrantų sudaro lenkai. Tie, kurie šioje šalyje turi darbą ir dabar, namo važiuoti neketina, nes atlyginimai joje gerokai didesni. Be to, lenkai pripažįsta, kad Jungtinėje Karalystėje kitoks požiūris į dirbantį žmogų nei Lenkijoje, rašo LŽ.

Šiuo metu statistikos organizacijos bando išsiaiškinti, kur atsidūrė lenkai, kurie išvyko iš Airijos ir Jungtinės Karalystės, tačiau į tėvynę negrįžo. Greičiausiai didžiausia jų dalis virto klajojančiais paukščiais, kurie blaškosi po Europą ir kuriam laikui įsikuria tai vienoje, tai kitoje šalyje, kad kurį laiką ten padirbėtų. Tad lenkų santechnikas keliauja namo labai neskubėdamas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min