Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos atstovė JT paragino nepolitizuoti Malaizijos avialinijų lėktuvo atastrofos tyrimo

Numušto „Malaysia Airlines“ lėktuvo nuolaužos Donecke, Ukrainoje.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Numušto „Malaysia Airlines“ lėktuvo nuolaužos Donecke, Ukrainoje.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Penktadienį Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos posėdyje Lietuvos nuolatinė atstovė ambasadorė Raimonda Murmokaitė ragino gerbti katastrofos aukų atminimą ir nepolitizuoti katastrofos tyrimo bei pasmerkė bet kokius bandymus paveikti ar kištis į Nyderlandų saugumo tarybos vadovaujamą nepriklausomą tyrimą.

„JT Saugumo Tarybos rezoliucija dėl Malaizijos avialinijų lėktuvo MH17 katastrofos tyrimo įpareigoja atlikti nepriklausomą šio incidento tyrimą, nustatyti kaltuosius ir patraukti juos atsakomybėn. Būtina užtikrinti šios rezoliucijos įgyvendinimą, tai mūsų įsipareigojimas žuvusiųjų artimiesiems,“ – posėdyje teigė ambasadorė R. Murmokaitė.

Lietuvos ambasadorė išreiškė paramą nepriklausomam tarptautiniam Malaizijos avialinijų lėktuvo MH17 katastrofos tyrimui ir atkreipė dėmesį, kad Nyderlandų vadovaujamu tarptautiniu tyrimu ir jo išvadomis pasitiki visos lėktuvo katastrofoje tiesiogiai nukentėjusios šalys, todėl Rusijos įtarimai dėl jo patikimumo atrodo nepagrįsti. 

Lietuvos nuolatinė atstovė atkreipė dėmesį, kad ginklų, sunkiosios ginkluotės, kovotojų srautas per Rusijos sieną, nepaskelbtas karas prieš Ukrainą yra pamatinės priežastys, sukėlusios lėktuvo katastrofą. Ji išreiškė susirūpinimą dėl Rusijos remiamų separatistų veiksmų, kurie riboja priėjimą prie katastrofos vietos ir taip trikdo tolesnį jos tyrimą.   

Ambasadorė R. Murmokaitė posėdžio metu taip pat išsakė susirūpinimą nuolat blogėjančia totorių padėtimi Kryme ir pakartojo Lietuvos paramą Ukrainos suverenitetui, nepriklausomybei ir teritoriniam vientisumui.  

Posėdyje kalbėjęs Nyderlandų užsienio reikalų Ministras Frans Timmermans pabrėžė Nyderlandų saugumo tarybos atliekamo katastrofos tyrimo nepriklausomumą ir informavo, kad galutinę jo ataskaitą planuojama pateikti 2015 metų vasarą. Australijos užsienio reikalų ministrė Julie Bishop paragino Rusiją pasitelkti savo įtaką ir atitraukti ginkluotas grupuotes iš katastrofos vietos ir taip sudaryti galimybes ekspertams toliau dirbti katastrofos vietoje.

Visos JT Saugumo Tarybos narės pabrėžė būtinybę užtikrinti atsakomybę už Malaizijos avialinijų lėktuvo MH17 katastrofą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min