Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mirtį Filipinuose pasėjęs taifūnas pasiekė sausumą Vietname

Filipinų Taklobano miestas, nusiaubtas taifūno Haiyan
„Scanpix“ nuotr. / Filipinų Taklobano miestas, nusiaubtas taifūno Haiyan
Šaltinis: 15min.lt/BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Taifūnas Haiyan pirmadienį paryčiais pasiekė sausumą Vietname, pranešė meteorologai – praėjus kelioms dienoms po to, kai jis nusiaubė Filipinus, kur, kaip baiminamasi, pareikalavo tūkstančių žmonių gyvybių.

JAV jungtinis taifūnų perspėjimo centras (JTWC) pranešime, paskelbtame sekmadienį 21 val. Grinvičo (23 val. Lietuvos) laiku), informavo, kad audra „šiuo metu pasiekė sausumą“ už maždaug 160 kilometrų į pietryčius nuo Vietnamo sostinės Hanojaus.

Audra, kuri gerokai susilpnėjo, savaitgalį praslinkusi virš Filipinų, sausumą vėl pasiekė nešdama smarkius vėjus, kurių vidutinis greitis buvo apie 120 kilometrų per valandą, nurodė JTWC – jungtinė JAV karinių jūrų ir oro pajėgų agentūra, kuriose būstinė yra Perl Harboro karinėje bazėje Havajuose.

Daugiau nei 600 tūkst. žmonių, buvo evakuoti savaitgalį, kai Haiyan artėjo prie Vietnamo.

Hanojaus gyventojai ruošėsi smarkioms liūtims ir galimiems potvyniams, o dešimtims tūkstančių pajūrio gyventojų buvo nurodyta persikelti į saugesnes vietas.

„Evakavome daugiau nei 174 tūkst. namų ūkių; tai atitinka daugiau nei 600 tūkst. žmonių“, – sakoma Vietnamo potvynių ir audrų kontrolės departamento oficialiame pranešime.

Sekmadienį audros judėjimo kryptis pasikeitė, todėl teko evakuoti dar 52 tūkst. žmonių šiaurinėse pakrantės provincijose.

„Žmonės turi pasiimti pakankamai maisto ir būtiniausių atsargų trims dienoms... Tie, kas neišvyks savo noru, bus priversti“, – paskelbė internetinis laikraštis „VNExpress“, pridūręs, kad visiems laivams įsakyta grįžti į uostus.

Daugeliui iš maždaug 200 tūkst. žmonių, evakuotų keturiose vidurio pietų provincijose, kurios, kaip iš pradžių manyta, galėjo atsidurti audros kelyje, buvo leista grįžti namo, sakoma vyriausybės tinklalapyje.

Haiyan slinko „šiaurės vakarų kryptimi 15 mazgų greičiu pastarąsias šešias valandas“, pranešama JTWC tinklalapyje.

Absoliuti betvarkė

Raudonojo Kryžiaus Filipinuose vadovė apibūdino Filipinus po taifūno Haiyan kaip „absoliučią betvarkę“.

Kaip skelbia BBC, apie 10 tūkst. žmonių, manoma, žuvo Taklobano mieste, dar šimtai – kitur. Šimtai tūkstančių žmonių buvo evakuoti.

Taifūnas nuniokojo namus, mokyklas, oro uostą.

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min