-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

NATO nekelia grėsmės Rusijai, tvirtina Aljanso atstovas

Rusijos naujosios karinės doktrinos nuostata NATO plėtrą laikyti pagrindine grėsme neatitinka stiprėjančių Rusijos ir NATO santykių realijų, trečiadienį Briuselyje sakė NATO atstovas Jamesas Appathurai.
NATO: su Rusija ar be jos?
NATO: su Rusija ar be jos? / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

„NATO nemano, kad kelia grėsmę Rusijai, ir Rusijos nelaiko grėsme Aljanso šalims“, – spaudos konferencijoje pareiškė J.Appathurai.

Jis pažymėjo, kad grupė NATO ekspertų, kuriai vadovauja buvusi JAV valstybės sekretorė Madeleine Albright, rengia naują NATO strateginę koncepciją ir šiuo metu lankosi Maskvoje. Ji kartu su Rusijos atsakingais asmenimis analizuoja įvairias XXI amžiuje saugumui iškylančias grėsmes, tai ir terorizmas bei nestabilumas Afganistane, prekyba narkotikais, jūrų piratai, masinio naikinimo ginklų platinimas.

Prancūzijos gynybos ministras Hevre Morinas sakė, kad „Mistral“ pardavimas rodo, jog Rusija laikoma partnere Europos saugumo srityje.Kalbėdamas apie prancūzų planus parduoti Rusijai „Mistral“ klasės karo laivą, atstovas pripažino, kad NATO pozicija atspindi ir kai kurių Aljanso šalių, kurios „dėl istorinių ir geografinių priežasčių yra susirūpinusios dėl šio sandėrio“, nuostatas.

„NATO apskritai nevaidina jokio vaidmens šiame sandoryje, – sakė J.Appathurai. – Žinoma sąjungininkės tariasi tarpusavyje šiuo klausimu. Esame visiškai įsitikinę, kad toks sandoris turi būti vykdomas visiškai teisėtai, laikantis visų atitinkamų rėmų.“

„Tačiau, beje, kai kurios sąjungininkės išreiškė susirūpinimą dėl šio sandorio, ir mes suprantame tai“, – pridūrė jis.

Sandoris dėl „Mistral“ klasės 23 700 tonų laivo pardavimo sukėlė nerimo Lietuvai ir Estijai, kurios dėl to pareiškė susirūpinimą.

Prancūzija sutiko vieną šio tipo karo laivą parduoti Rusijai už 500–600 milijonų eurų (1,7–2,1 mlrd. litų). Šis karo laivas gali plukdyti sraigtasparnius, tankus ir kitą karinę techniką. „Mistral“ klasės laivas Prancūzijos karo laivyne pagal dydį yra antras po lėktuvnešio „Charles de Gaulle“. Tokio tipo laivų prancūzai lig šiol nėra pardavę jokiai užsienio valstybei.

Rusija turi daugybę sovietinio laikmečio karo laivų, bet neturi Vakaruose populiarių vadinamųjų amfibijų, tinkamų desanto operacijoms. Teigiama, kad „Mistral“ tipo laivo reikalingumas Rusijos ginkluotėje išryškėjo po 2008 metais įvykusio trumpo Rusijos-Gruzijos karo.

Prancūzijos gynybos ministras Hevre Morinas sakė, kad „Mistral“ pardavimas rodo, jog Rusija laikoma partnere Europos saugumo srityje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius