Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Nobelio taikos premijai siūlomas 231 kandidatas, tarp jų – Billas Clintonas, Helmutas Kohlis ir ES

Nobelio taikos premijai šiemet buvo pristatytas 231 kandidatas, tarp jų buvęs JAV prezidentas Billas Clintonas, buvęs Vokietijos kancleris Helmutas Kohlis, Europos Sąjunga (ES) ir JAV karys Bradley Manningas, įtariamas slaptos informacijos nutekinimu tinklalapiui „WikiLeaks“, pirmadienį pranešė Nobelio institutas.
Nobelio taikos medalis
Nobelio taikos medalis / 15min.lt/L.Balsytės nuotr.

„Kaip visada, esama neįprastų “nominuotųjų„ ir keletas naujokų; kai kurie iš jų garsūs, kai kurie nežinomi, iš visų pasaulio kertelių“, – Norvegijos Nobelio instituto vadovas Geiras Lundestadas  sakė naujienų agentūrai AFP.

Prestižinį apdovanojimą šiemet siūloma skirti kam nors iš 188 asmenų ir 43 organizacijų, o nominuotojų skaičius buvo artimas pernykščiam rekordui, kai šios premijos kandidatų sąrašą sudarė 241 pozicija.

Praeitais metais Nobelio taikos premija buvo įteikta Liberijos prezidentei Ellen Johnson Sirleaf, Liberijos aktyvistei Leymah Gbowee ir Arabų pavasario aktyvistei jemenietei Tawakkul Karman.

Kandidatus turintys teisę siūlyti tūkstančiai žmonių, tarp jų parlamentų ir vyriausybių nariai, universitetų profesoriai, ankstesni šios premijos laureatai ir kai kurių tarptautinių institucijų nariai galėjo tai padaryti iki vasario 1 dienos.

Nobelio institutas kandidatų vardų neatskleidžia 50 metų, tačiau siūlantieji turi teisę įvardyti savo pasirinktus asmenis arba organizacijas.

Tarp asmenų, kuriuos buvo pasiūlyta pagerbti šiais metais – B.Clintonas, savo šalies suvienijimo procesui vadovavęs H.Kohlis ir buvusi Ukrainos premjerė Julija Tymošenko, kuri šiuo metu yra kalinama opozicijos lyderė.

Tarp kandidatų taip pat minimas kalėjime laikomas JAV armijos eilinis B.Manningas, kuriam karinis teismas pateikė 22 kaltinimus dėl didžiulio įslaptintų JAV dokumentų kiekio nutekinimo tokią informaciją viešinančiam „WikiLeaks“.

Nobelio taikos premija siūloma iš JAV politologui Gene'ui Sharpui, sukūrusiam nesmurtinio pasipriešinimo teoriją, įkvėpusią kai kuriuos svarbius Arabų pavasario veikėjus; Tuniso prezidentui Moncefui Marzouki, iškilusiam į valdžią po pernai jo šalyje įvykusios revoliucijos; taip pat naujienų televizijai „al Jazeera“.

Premijos laureatas arba laureatai bus paskelbti spalį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Reklama
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Reklama
Mitai stabdo pasiryžti? Specialistė paneigė pagrindinius investavimo mitus
Užsisakykite 15min naujienlaiškius