Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Numušto Malaizijos lėktuvo aukų palaikai pasiekė Nyderlandus

Aukų palaikai atskraidinti į Nyderlandus, Eindhoveną
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Aukų palaikai atskraidinti į Nyderlandus, Eindhoveną
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pirmasis lėktuvas su žuvusiųjų kūnais iš Malaizijos lainerio, išskridęs iš Ukrainos, trečiadienį 17 val. jau nusileido Nyderlanduose, Eindhoveno oro uoste. 18 val. nusileido ir antrasis lėktuvas. Jie atgabeno 40-ties žuvusiųjų palaikus.

Papildyta 17.03 Pirmasis lėktuvas su aukų palaikais nusileido Nyderlanduose

Trečiadienį apie 17 val. Nyderlanduose nusileido pirmasis lėktuvas su žuvusiųjų kūnais iš Malaizijos lainerio, praneša „Reuters“.

Lėktuvas nusileido Eindhovene, iš kūnai bus pervežti į karinę bazę Hilversumo mieste. 18 val. nusileido ir antras lėktuvas. Jie atgabeno 40-ties žuvusiųjų palaikus. Oro uoste buvo surengta iškilminga palaikų sutikimo ceremonija.

Lėktuvus oro uoste pasitiko Nyderlandų karalius Willemas Alexanderis ir karalienė Maxima, premjeras, žuvusiųjų artimieji. 

Nyderlandai siūlo atsiųsti savo policiją

Nyderlandai ir kitos šalys, netekusios savo piliečių po to, kai oro bendrovės „Malaysia Airlines“ reiso MH17 lėktuvą numušė prorusiški teroristai virš jų kontroliuojamos Rytų Ukrainos, siūlosi atsiųsti savo policijos pareigūnų į lainerio sudužimo vietą prorusiškų teroristų kontroliuojamame Rytų Ukrainos regione.

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka nurodė, kad Nyderlandų premjeras Markas Rutte pasiūlė „užtikrinti saugumą sudužimo vietoje ir aplinkinėje teritorijoje, siekiant užtikrinti nepriklausomą tarptautinį katastrofos priežasčių tyrimą“.

„Rutte pažymėjo ketinantis kartu su Australija ir kitomis šalimis, kurių piliečių buvo tarp MH17 lėktuvo aukų, pasiūlyti pasiųsti policijos misiją į Ukrainą su Jungtinių Tautų (JT) mandatu“, – sakoma Ukrainos prezidentūros pranešime, paskelbtame po abiejų lyderių pokalbio telefonu antradienio vakarą.

Rutte pažymėjo ketinantis kartu su Australija ir kitomis šalimis, kurių piliečių buvo tarp MH17 lėktuvo aukų, pasiūlyti pasiųsti policijos misiją į Ukrainą su Jungtinių Tautų (JT) mandatu.

Pirmoji dalis žuvusiųjų palaikų, surinktų iš numušto Malaizijos lainerio sudužimo vietos, trečiadienį buvo išskraidinti iš Rytų Ukrainos į Nyderlandus, kai juos pagaliau atidavė tą teritoriją kontroliuojantys separatistai, nusileidę tarptautiniam spaudimui.

Tarptautiniai stebėtojai sakė, kad pirmoji į katastrofos vietą atvykusi užsieniečių tyrėjų grupė nustatė, kad kai kurios lainerio nuolaužos buvo perkeltos ir akivaizdžiai supjaustytos.

Teroristai perdavė Malaizijos ekspertams jų rastas lėktuvo juodąsias dėžes. Jos buvo pasiųstos į Didžiąją Britanija, kur bus iššifruota tų įrenginių informacija.

Išgabeno palaikus

Pirmasis lėktuvas, gabenantis katastrofos aukų palaikus, išskrido iš Ukrainos į Nyderlandus po gedulingos ceremonijos, pranešė vienas ten esantis naujienų agentūros AFP žurnalistas.

Nyderlandų kariuomenės lėktuvas pakilo iš Charkovo miesto į Eindhoveno karinių oro pajėgų bazę, kai pirmoji žuvusiųjų palaikų, sukrautų į medinius karstus, dalis buvo sukrauta į orlaivį.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min