Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Protestuotojai baidarėmis atplaukė į Australijos premjero namus

Grupė protestuotojų baidarėmis atplaukė į nedidelį paplūdimį prie Australijos ministro pirmininko Malcolmo Turnbullo namų netoli Sidnėjaus uosto, kad paragintų jį imtis kovos su klimato kaita veiksmų prieš kitą savaitgalį vyksiančius rinkimus.
Protestuotojai baidarėmis atplaukė į Australijos premjero namus.
Protestuotojai baidarėmis atplaukė į Australijos premjero namus. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Vienas iš protestuotojų – Josephas Sikulu – sakė jaučiąs, jog šis klausimas dingo iš darbotvarkės prieš liepos 2 d. rinkimus, kuriuose konservatorius premjeras stos į kovą su leiboristu Billu Shortenu.

„Mes tiesiog norime užsitikrinti, kad klimato kaitos klausimas būtų vėl įtrauktas tarp premjero darbotvarkės prioritetų“, – sakė J.Sikulu, baidarę atplaukęs iš šiaurinės Sidnėjaus dalies iki premjero „Point Piper“ rezidencijos.

Į krantą išsilaipinę protestuotojai iš atskirų raidžių sudėliojo frazes „Užsistokite Ramųjį vandenyną“ ir „Palikite juos žemėje“, turėdami omeny Australijos turimus didžiulis anglies išteklius. Anglis yra viena pagrindinių Australijos eksporto prekių.

Priešingai nei jo pirmtakas konservatorius Tony Abbottas, M.Turnbullas ilgą laiką buvo laikomas kovos su klimato kaita šalininku. Tačiau jo vyriausybė yra kritikuojama dėl to, kad nustatė nepakankamus aukštus išmetamųjų dujų kiekio mažinimo tikslus.

Jis pažadėjo iki 2030 metų šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimo mastą sumažinti 26 proc. Tačiau kritikai sako, kad realiai šaliai tenkanti pasaulinio dujų išmetimo masto sumažinimo dalis turėtų būti didesnė.

M.Turnbullas kritiką atmeta ir tikslą vadina tinkamu. Australija, „Paryžiaus konferencijoje sutiko gerokai sumažinti išmetamųjų dujų mastą kartu su kitomis pirmaujančiomis pasaulio ekonomikomis“, Australijos televizijai neseniai sakė premjeras.

Gruodį Paryžiuje vykusios COP21 konferencijos metu 195 šalių vyriausybės sutarė imtis priemonių apriboti pasaulinį atšilimą iki „gerokai mažiau“ nei 2 laipsnių Celsijaus, lyginant su ikipramoniniu lygiu.

Tarp šeštadienį protestavusiųjų buvo ir Tokelau atogrąžų salyno bendruomenės narių, kurie dainavo apie savo gimtinę, mažytę Naujajai Zelandijai pavaldžią salų teritoriją Ramiajame vandenyne; klimatui šylant jai gresia atsidurti po vandeniu.

„Mes suprantame, kad klimato kaita veikia visus, bet Tokelau yra fronto linijoje, – sakė naujienų agentūrai AFP Pine Esera, viena dainininkių. – Tai ir viso Ramiojo vandenyno regiono gynimas“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius