-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Radiacijos pavojaus Rusijai po avarijos Japonijoje nėra, teigia mokslininkai

Rusijos atomininkai, kurie buvo nuvykę į Japoniją, patvirtina, kad Rusijoje radiacijos pavojaus nėra.
Fukušima-1 atominė elektrinė kovo 16 d.
Fukušima-1 atominė elektrinė kovo 16 d. / „Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Radiacija Japonija

„Radiacijos pavojaus nėra, visa kita – spekuliacija“, – šeštadienį pareiškė Rusijos energetikos bendrovės – atominių elektrinių operatorės „Rosenergoatom“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Vladimiras Asmolovas per pasitarimą, kurį Rusijos ministras pirmininkas Vladimiras Putinas surengė Južno Sachalinske.

Pasak V.Asmolovo, per kelionę Rusijos mokslininkai „galėjo pasitvirtinti tas greitas prognozes, kurios buvo daromos iš karto po avarijos.

Šios prognozės, kaip sakė Rusijos energetikos bendrovės „Rosenergoatom“ atstovas, susijusios su radiacijos padariniais ne tik Rusijai, bet ir Japonijai.

Jis vėl priminė, kad pagal šias prognozes radiacijos lygis nei Tolimuosiuose Rytuose, nei Kamčiatkoje, nei Sachaline nėra didesnis už natūralų foną.

„Tai buvo labiausiai konservatyvi prognozė. Šiandien faktai – vėjų rožė, kuri nukreipta daugiausia į šiaurės rytus, išmetalų, kurių kur kas mažiau, maždaug 100 kartų, nei mes planavome, įvertinimai – remdamiesi šiais įvertinimais mes galime sakyti, kad pavojaus Rusijai nėra“, – pabrėžė V.Asmolovas.

Savo ruožtu Federalinės vartotojų teisių gynimo ir gerovės priežiūros tarnybos vadovas Genadijus Oniščenka pranešė, kad dviejų Rusijos piliečių, buvusių netoli Tokijo, drabužių tyrimas rodo, kad 1-osios Fukušimos atominės jėgainės reaktorius nėra sugriautas.

„Vakar mes Sankt Peterburge du jaunuolius, kurie mokėsi nuo rugpjūčio, patikrinome lygiais iki dozių. Nustatėme, kad yra izotopų, būdingų vietovei ir laikui. Jų parsivežė drabužiuose. Jų struktūra, fizikų ir mūsų epidemiologų vertinimu, rodo, kad netoli Tokijo iškrito išmetalų, kurie nerodo, kad reaktorius sugriuvo“, – sakė G.Oniščenka.

„Visų pirma tai jodo pėdsakai, kurių santykis vienas ir penki“, – pažymėjo Rusijos federalinės vartotojų teisių gynimo ir gerovės priežiūros tarnybos vadovas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius