Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusija didžiules provokacijas Rytų Ukrainoje ir Chersone planuoja gegužės 8-9 dienomis

Ukrainos kariai netoli Slovjansko miesto
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Ukrainos kariai netoli Slovjansko miesto
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ukrainos Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius Andrėjus Parubinas teigia, kad rytų Ukrainoje ir pietų Ukrainos mieste Chersone kitą savaitę Rusijos diversantai ruošiasi įvykdyti provokacijas.

Duodamas interviu TCH A.Parubinas sakė: „Pavojingiausi šiuo metu išlieka Slovjanskas, Luhanskas ir Doneckas. Tačiau mes turime informacijos, kad provokacijos ruošiamos ir kituose regionuose. Žinoma, kad panašios provokacijos ruošiamos Chersone. Taip pat tai planuojama ir Charkove. Tai turėtų būti padaryta artimiausiomis dienomis. Jie tai planuoja gegužės 8-9 dienoms“. 

Jis pažymėjo, kad teroristai be jokio gailesčio savo reikmėms naudoja vietos žmones. „Iki dantų apsiginklavę teroristai, turintys apsaugas, stato prieš save moteris ir vaikus ir, slėpdamiesi už jų nugarų, kaunasi ten, kur veikia mūsų reguliarioji kariuomenė. Ten, kur veikia antiteroristinis centras, tarp civilių žmonių – minimalūs praradimai. Ir atvirkščiai, ten, kur vykdomos provokacijos, veikia iš Rusijos atsiųsti žmonės, kaip tai buvo Odesoje, mes matome daug civilių aukų“, – sakė A.Parubinas. 

Pavojingiausi šiuo metu išlieka Slovjanskas, Luhanskas ir Doneckas

Nepaisant to, jis tvirtina, kad Ukrainos kariuomenė pasiruošusi kautis. Jis teigė, kad formuojamas naujas Nacionalinės gvardijos batalionas, iki šiol yra sukurti 5-7 teritorinės gynybos batalionai, o taip pat 6-7 specialiosios paskirties milicijos batalionai. 

A.Parubinas teigė, kad per antiteroristinę operaciją Slovjanske ir Kramatorske, kur veikia didžiausios teroristų pajėgos, neutralizuota daugiau kaip 30 kovotojų. 

Jo teigimu, antiteroristinė operacija bus plečiama iki Slovjansko centro, o taip pat į tuos regionus, kur veikia teroristai. 

A.Parubinas teigė esąs tikras, kad Rusijai nepavyks įgyvendinti savo tikslų kiekvienoje srityje sukurti panašią situaciją kaip Kryme. Specialisto teigimu, šis planas neišdegė didžiąja dalimi ir dėl stipraus vietos žmonių pasipriešinimo. 

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min