Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rygoje prasideda NATO asamblėjos sesija, kurioje dėmesys bus skiriamas ekonominiam saugumui

NATO logotipas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / NATO logotipas
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Rygoje penktadienį prasideda NATO Parlamentinės Asamblėjos (PA) sesija, kurioje ypatingą dėmesį planuojama skirti ekonominio ir energetinio saugumo problemoms.

Į Rygą dalyvauti NATO PA sesijoje atvykta Aljanso generalinis sekretorius Andersas Foghas Rasmussenas, taip pat maždaug 400 NATO šalių ir asociacijos sutartį su ja pasirašiusių šalių parlamentarų. Iš viso į Rygą gali atvažiuoti maždaug tūkstantis pareigūnų ir svečių.

Latvijos delegacijos prie NATO PA pirmininko pavaduotojas Dzintaras Rasnačas naujienų agentūrai BNS sakė, kad ekonominis ir energetinis saugumas šiuo metu yra „pasaulinio saugumo kertiniai akmenys“, todėl spręsti šias problemas – vienas iš svarbiausių Aljanso uždavinių.

Pirmininko rinkimai vyksta kasmet per rudeninę Asamblėjos sesiją. Pirmininkas, kuriam įgaliojimai suteikiami vieneriems metams, gali būti išrinktas dviem kadencijoms iš eilės.Dėl šios priežasties Latvijos sostinėje susirinkę NATO Parlamentinės Asamblėjos pavasario sesijos dalyviai ekonominio ir energetinio saugumo klausimams, priskiriamiems prie nekarinio saugumo problemų grupės, skirs ypatingą dėmesį, nurodė jis.

Pasak D.Rasnačo, viena iš didžiausių grėsmių pasauliniam saugumui yra skurdas, sukeliantis socialinę įtampą daugelyje šalių, taip pat kai kuriuose su NATO šalimis besiribojančiuose regionuose.

„Skurdo mažinimas – pirmasis ir svarbiausias nekarinis uždavinys, kurį būtina spręsti NATO narėms. Ekonominis saugumas yra svarbiausias pasaulinio saugumo pamatas“, – pabrėžė pareigūnas ir pridūrė, kad šią problemą Aljanso šalys sprendžia kurdamos ir įgyvendindamas įvairius pagalbos ir infrastruktūros vystymo projektus.

D.Rasnačas sakė, kad šiuo metu dėl ekonomikos krizės skurdo lygis taip pat didėja NATO šalyse, todėl kyla papildomų grėsmių, silpnėja demokratija, teisingumas ir saugumas.

Rygoje susirinkę parlamentų atstovai taip pat nagrinės su ekonominiu saugumu susijusias grėsmes, kurios Aljansui gali iškilti ateityje. Parlamentinės Asamblėjos sesijos metu taip pat planuojamos diskusijos dėl NATO šalių energetinio saugumo.

„Kova dėl energetikos išteklių ir rinkų šiuo metu yra vienas didžiausių iššūkių pasauliniam saugumui“, – sakė D.Rasnačas ir nurodė, kad energetikos išteklių kontrolė taip pat suteikia šalims milžinišką įtaką.

NATO Parlamentinės Asamblėjos sesijoje, kuri vyks Rygoje nuo gegužės 28 iki birželio 1 dienos, taip pat planuojama iškelti kandidatus į šios tarpparlamentinės organizacijos primininko postą, Latvijos Seimo spaudos tarnyba pranešė naujienų agentūrai BNS.

Kandidatus į Parlamentinės Asamblėjos pirmininko postą gali siūlyti ne mažiau nei trys nuolatiniai šios organizacijos delegatai arba jų pavaduotojai. Kandidatūras tvirtina specialus NATO Parlamentinės Asamblėjos komitetas.

Pirmininko rinkimai vyksta kasmet per rudeninę Asamblėjos sesiją. Pirmininkas, kuriam įgaliojimai suteikiami vieneriems metams, gali būti išrinktas dviem kadencijoms iš eilės.

Dabartinis Asamblėjos pirmininkas JAV senatorius Johnas Tanneris buvo išrinktas 2008 metų lapkričio 18 dieną ir perrinktas pernai lapkričio 17 dieną.

1955 metais įkurtos Aljanso konsultacinės tarpparlamentinės organizacijos delegacijas sudaro NATO šalių įstatymų leidėjai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min