Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiaurės Korėjos vadą Kim Jong-Uną išgąsdino laiškas, kurį pasirašė ir Lietuva

Šiaurės Korėjos diktatorių Kim Jong-Uną filme „Interviu“ vaidina Randallas Parkas
Kadras iš filmo / Šiaurės Korėjos diktatorių Kim Jong-Uną filme „Interviu“ vaidina Randallas Parkas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šiaurės Korėjos diktatorius Kim Jong-Unas nebijo Holivudo aktorių Setho Rogeno ir Jameso Franco, kurie turėjo vaidinti filme „Interviu“. Jis bijo, kad pasaulio bendruomenė atidžiau pažvelgs į režimo nusikaltimus. Tai sako žurnalo „Foreign Policy“ apžvalgininkas Blaine'as Hardenas. Žurnalistas pabrėžė – programišių ataka prieš parodijų filmo „Interviu“ kūrėjus yra bandymas nukreipti dėmesį nuo Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos posėdžio, kuris turėtų įvykti pirmadienį.

„Daugiau nei pusę amžiaus Kim šeimos dinastija kankino, marino badu ir koncentracijos stovyklose vertė dirbti šimtus tūkstančių savo piliečių. Tai galime pamatyti kalinių vaizdo įrašuose, darytuose išsitraukus mobilųjį telefoną iš kišenės“, – apie Šiaurės Korėjos režimą pasakoja žurnalistas B.Hardenas. 

Daugiau nei pusę amžiaus Kim šeimos dinastija kankino, marino badu ir koncentracijos stovyklose vertė dirbti šimtus tūkstančių savo piliečių, – rašė B.Hardenas. 

Straipsnyje jis kritikuoja JAV ir kitas Vakarų valstybes, kurios ilgai buvo linkusios užsimerkti prieš Kim dinastijos nusikaltimus, nes bijojo Šiaurės Korėjos kovinių raketų. Tai sudarė sąlygas klestėti smurtiniam Šiaurės Korėjos režimui, kuris plėtė koncentracijos stovyklų tinklą, ir šaipytis iš Vakarų. 

Naujausia Pchenjano provokacija – ataka prieš Holivudo filmo „Interviu“ kūrėjus. Tai – parodijų komedija, kuri pasakoja apie išgalvotą sąmokslą nužudyti Šiaurės Korėjos diktatorių Kim Jong-Uną. Programišių grupė, kuri save vadina „taikos sergėtojais“, įsilaužė į prodiuserių kompiuterius ir pasiuntė grasinančią žinutę, surašytą laužyta anglų kalba.

„Netrukus visas pasaulis pamatys, kokį baisų filmą sukūrė „Sony Pictures Entertainment“. Pasaulis bus pilnas baimės, – perspėjama pareiškime. – Prisiminkite 2001-ųjų rugsėjo 11-ąją. Rekomenduojame jums šiuo metu laikytis atokiai nuo tų vietų. Jeigu jūsų namai yra netoliese, geriau išvykite“.

Amerikiečių žiniasklaida pranešė, kad tai – Šiaurės Korėjos šalininkų darbas, o kibernetinę ataką organizavo Pchenjanas. Tačiau FTB agentai atsisakė komentuoti situaciją. 

Šią savaitę paaiškėjo, kad Holivudas sureagavo į grasinimus – buvo pranešta, kad filmo premjera yra atšaukta. Juosta „Interviu“ turėjo būti rodoma nuo gruodžio 25-osios, tačiau didieji JAV kino teatrų tinklai „Regal“, AMC, „Carmike“ atsisakė rodyti parodijų filmą.

„Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr./Filmo „Interviu“ apie pasikėsinimą į Kim Jong Uną plakatas
„Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr./Filmo „Interviu“ apie pasikėsinimą į Kim Jong Uną plakatas

„Foreign Policy“ žurnalistas B.Hardenas sako, kad Kim Jong-Unas bijo ne filmo. Ataka prieš Holivudą buvo suorganizuota tam, kad nukreiptų dėmesį nuo Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos reikalavimo svarstyti tyrimo apie Šiaurės Korėjos nusikaltimus žmogiškumui, kurie kelia grėsmę stabilumui Rytų Azijoje, išvadas.

„Jungtinių Tautų Organizacija, skirtingai nei Holivudas, neprarado šaltų nervų. Saugumo Tarybos nariai yra pasirengę aptarti Jungtinių Tautų tyrimą, kurio išvadoje pasakojama apie Šiaurės Korėjos terorą prieš savo gyventojus, savavališkus suėmimus, žmonių pradingimus, viešas egzekucijas“, – rašo žurnalistas. 

Jis pabrėžė – tai bus pirmas kartas per pusšimtį metų, kai tarptautinė bendruomenė atidžiau pažvelgs į Šiaurės Korėjos režimo nusikaltimus.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Šiaurės Korėjoje minimos Kim Jong-Ilo mirties metinės
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Šiaurės Korėjoje minimos Kim Jong-Ilo mirties metinės

Šią savaitę Čado ambasadoriui prie Jungtinių Tautų Mahamatas Zene Cherifas, kuris šiuo metu vadovauja organizacijai, gavo laišką, kuriame reikalaujama surengti posėdį dėl tyrimo išvadų, demaskuojančių žmogaus teisių pažeidimų Šiaurės Korėjoje. 

Per metus trukusį tyrimą buvo išklausyti parodymai, kuriuos davė pabėgėliai iš Šiaurės Korėjos. Taip pat surinkta duomenų apie didžiulį griežtojo režimo kalinimo stovyklų tinklą, kuriame laikoma iki 120 tūkst. kalinių. Ten žmonės kankinami, dažnos grupinės egzekucijos ir žaginimai.

Per tyrimą buvo išklausyti parodymai, kuriuos davė pabėgėliai iš Šiaurės Korėjos. Taip pat surinkta duomenų apie didžiulį griežtojo režimo kalinimo stovyklų tinklą, kuriame laikoma iki 120 tūkst. kalinių.

Tyrėjų grupei vadovavęs Australijos teisėjas Michaelas Kirby sakė, kad kai kurie tų žiaurumų prilygsta nusikaltimams žmoniškumui, o atsakomybę turi prisiimti Šiaurės Korėją valdantis režimas.

Kreipimąsi dėl posėdžio pasirašė 10 Saugumo Tarybą sudarančių šalių, tarp kurių yra ir Lietuva. Tai – Australija, Didžioji Britanija, Čilė, Prancūzija, Jordanija, Lietuva, Liuksemburgas, Pietų Korėja, Ruanda ir JAV.

Laiško nepasirašė Šiaurės Korėjos sąjungininkės Rusija ir Kinija, o taip pat – Argentina, Čadas ir Nigerija.

Jungtinių Tautų Organizacijos tyrimas turėtų būti aptariamas gruodžio 22-osios posėdyje.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min