Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Slavianske separatistai paskelbė ukrainietiškai kalbančių žmonių medžioklę

Slaviansko separatistas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Slaviansko separatistas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Zaporožės srityje (Ukrainos pietryčiai) laukiama provokacijų, – skelbia naujienų agentūra „Unian“, nes Kryme nusileido V.Putino „turistai“. Tuo tarpu Donecko separatistai atsisako sudėti ginklus.

Tuo tarpu penktadienio popietę Ukrainos saugumo tarnyba pranešė, kad šv. Velykų dienomis Rytų Ukrainoje nebus vykdoma aktyvūs antiteroristinės operacijos veiksmai. 

23.27 val. Slavianske paskelbta ukrainietiškai kalbančių žmonių „medžioklė“

Slaviansko separatistai ir diversantai paskelbė, kad bus „medžiojami“ ukrainietiškai kalbantys žmonės, rašo pravda.com.ua.

Save Slaviansko separatistų lyderiu vadinantis Viačeslavas Ponomarevas prašo vietinių gyventojų pranešti „tautos milicijai“ apie įtartinus asmenis mieste, ypač tuos, kurie kalba ukrainietiškai. Jis taip pat pažadėjo paskelbti telefono numerį, kuriuo būtų galima pranešėti apie tokius žmones.

Save Slaviansko separatistų lyderiu vadinantis Viačeslavas Ponomarevas prašo vietinių gyventojų pranešti „tautos milicijai“ apie įtartinus asmenis mieste, ypač tuos, kurie kalba ukrainietiškai

V.Ponomarevas taip pat paskelbė, kad mieste uždraudžiamos politinės partijos „Udar“, „Batkivščyna“ ir „Svoboda“ ir jų kampanijos.

Jis aiškino, kad separatistai balandžio 22 dieną rengs pirmąjį miesto tarybos susitikimą, o gegužės 11 dieną – referendumą dėl federalizacijos ir prisijungimo prie Rusijos.

20.48 val. Slaviansko separatistai: pas mus esanti miesto merė atsistatydino

Separatistai Slavianske paskelbė, kad pabėgusi miesto merė Nelia Štepa yra pas juos, skelbia pravda.com.ua.

„Žinodami, kad prieš Nelią Štepą pradėta baudžiamoji byla dėl separatizmo, mes nusprendėme jos niekam neperduoti. Ji yra su mumis“, – sakė separatistų lyderis Viačeslavas Ponomarevas per mitingą šalie miesto tarybos pastato. „Ji jaučiasi gerai. Tik vakar jautėsi blogai. Šiuo metu ji yra po operacijos. Ji parašė atsistatydinimo pareiškimą“, – sakė jis.

Anksčiau skelbta, kad balandžio 13 dieną N.Štepa pabėgo iš miesto, nes jame prasidėjo Ukrainos pajėgų antiteroristinė operacija. Po kelių dienų ji pareiškė, kad jos deklaruota parama valdžios pastatus mieste užėmusiems separatistams buvo taktinis manevras siekiant išlaisvinti įkaitus.

VIDEO: Separatistai Slavianske
Separatistai Slavianske

19.55 val. Tymošenko ketina penktadienį susitikti su protestuotojais Donecke

Ukrainos partijos „Batkivščyna“ („Tėvynė“) lyderė, kandidatė į prezidentus Julija Tymošenko penktadienį ketina derėtis su žmonėmis, užėmusiais administracinius pastatus Donecke.

„Aš tikrai susitiksiu su tais žmonėmis, kurie atstovauja įvairioms grupėms, kurie dabar užėmė administracines patalpas“, – sakė ji spaudos konferencijoje Donecke, atsakydama į klausimą, ar eis į tuos pastatus. J.Tymošenko pažadėjo, kad viešai paskelbs derybų rezultatus.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Julija Tymošenko
AFP/„Scanpix“ nuotr./Julija Tymošenko

Ji pažymėjo, kad situacijai Rytų Ukrainoje sureguliuoti būtina pirmiausia suprasti piliečių, išeinančių į protesto akcijas, reikalavimus.

„Dabar derybos dėl Ukrainos pietryčių konsolidacijos negali vykti tik tarp Aukščiausiosios Rados sienų. Man atrodo, kad Aukščiausioji Rada labai blogai girdi žmones, (ir tuos), kurie gyvena Ukrainos rytuose, ir (tuos, kurie gyvena) vakaruose. Todėl aš norėčiau pradėti nuo visiško supratimo, kokius reikalavimus šiandien kelia žmonės, dalyvaujantys protestuose“, – pabrėžė ji.

„Batkivščyna“ lyderė mano, kad jeigu ankstesnė Ukrainos vadovybė būtų pradėjusi derėtis su žmonėmis, išėjusiais į Maidaną (Nepriklausomybės aikštę) Kijeve, šaliai galbūt būtų pavykę išvengti tragiškų įvykių.

J.Tymošenko taip pat išreiškė įsitikinimą, kad Ukrainos pietryčiuose nebus surengti referendumai, prieštaraujantys Ukrainos įstatymams.

„Aš kažkodėl tikiu tuo, kad jokių neteisėtų referendumų Donecko, Luhansko ir kitose pietrytinėse srityse nebus. Tam šiandien yra labai stipri elito konsolidacija rytiniuose ir pietiniuose regionuose. Niekas nenori karo savo teritorijoje, niekas nenori skilimo, visi nori taikos“, – sakė J.Tymošenko.

18.43 val. Ukraina Velykų metu laikinai stabdo antiteroristinę operaciją

Ukrainos saugumo tarnyba pranešė, kad šv. Velykų dienomis Rytų Ukrainoje nebus vykdoma aktyvūs antiteroristinės operacijos veiksmai. 

Ukrainos saugumo tarnyba pranešė, kad šv. Velykų dienomis Rytų Ukrainoje nebus vykdoma aktyvūs antiteroristinės operacijos veiksmai

Saugumo tarnybos atstovė spaudai Marina Ostapenko teigė, kad nors antiteroristinė operacija nėra stabdoma, Velykų dienomis nebus imamasi aktyvių veiksmų. Toks sprendimas priimtas ir dėl ketvirtadienio susitarimo Ženevoje.

Tačiau ji pabrėžė, kad antiteroristinių operacijų štabas tebedirba.

Ji teigė negalinti pasakyti, kiek laiko iš viso vyks antiteroristinė operacija – tai priklausys nuo pastatus užėmusių teroristų.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Ukrainos naikintuvas praskrido virš karių Kramatorsko mieste
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Ukrainos naikintuvas praskrido virš karių Kramatorsko mieste

18.32 val. Kijevas žada suteikti rusų kalbai specialųjį statusą

Ukrainos Aukščiausiosios Rados pirmininkas ir laikinasis šalies prezidentas Oleksandras Turčynovas pareiškė, kad vietinė valdžia turės įgaliojimus pripažinti tą ar kitą oficialiąją kalbą savo regione.

„Ukrainos piliečių taikai ir savitarpio supratimui užtikrinti bus suteikta teisė sričių, miestų ir rajonų taryboms priimti sprendimus tam tikro regiono teritorijoje kartu su valstybine ukrainiečių kalba suteikti oficialų statusą rusų ar kitai kalbai, kuria kalba dauguma vietinių gyventojų“, – pareiškė jis kreipdamasis į tautą per televiziją.

Ministras pirmininkas Arsenijus Jaceniukas, savo ruožtu, pareiškė: „Mes įtvirtiname specialų rusų kalbos statusą ir šios kalbos gynimą, mes įtvirtiname specialųjį statusą bet kuriai kitai kalbai atitinkamos teritorinės hromados teritorijoje'“.

Premjeras dar pabrėžė, kad šito reikia, kad Ukrainoje įsivyrautų tarpusavio supratimas.

Atitinkamą kreipimosi tekstą, kurį parengė dauguma parlamento, pasirašė Aukščiausiosios Rados pirmininkas bei prezidentas O.Turčynovas ir premjeras A.Jaceniukas.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Prorusiški kovotojai konfliktuoja su Ukrainos kariais
AFP/„Scanpix“ nuotr./Prorusiški kovotojai konfliktuoja su Ukrainos kariais

17.27 val. Separatistai pravažiavo pro Siverską, bet neliko

Į Siversko miestą Donecko srityje šarvuočiais atvyko „Donecko liaudies respublikos“ atstovai. Vis dėlto miesto kontrolės jie neperėmė, praneša „Unian“.

Socialiniuose tinkluose penktadienį pasklido nuotraukos, kuriose matyti šarvuočiai su vadinamosios „Donecko liaudies respublikos“ vėliavomis, atvykę į Siverską, nedidelį 12 tūkst. gyventojų miestelį 99 km nuo Donecko.

„Mes sutikome tuos žmones miesto milicijos padalinio teritorijoje, jie buvo su Šv. Georgijaus kaspinais. Jie pasiteiravo apie padėtį mieste, nepateikė jokių reikalavimų ar ultimatumų. Jie išvažiavo. Pas mus viskas tylu ir ramu, visos tarnybos veikia įprastai“, – sakė Siversko merė Svetlana Gatčenko.

Prieš tai Rusijos naujienų agentūra „ITAR-TASS“ pranešė, kad Siverske valdžią perėmė separatistai, o virš miesto rotušės plevesuoja „Donecko liaudies respublikos“ vėliava. S.Gatčenko tai neigia: „Jie man jokių dokumentų nerodė, aš nieko nepasirašiau. Vėliavos prie miesto tarybos jie nepakeitė.“

Pasak vietos gyventojų, šarvuočiais atvažiavo apie 20 ginkluotų vyrų.

„Antiteroristinė operacija tebevyksta, kiek ji tęsis – priklausys nuo to, kiek teroristai bus mūsų šalyje“, – žurnalistams sakė SBU atstovė spaudai Marina Ostapenko

13.42 val. Separatistai iš Slaviansko pajudėjo Artiomovsko link

Liudytojų teigimu, dalis ginkluotų separatistų išvyko Artiomovsko link. Kaip skelbia Lb.ua, Paraskovjievkos kaime, kuris yra netoli Artiomovsko, maždaug 200 metrų gylyje, saugomos gausios šaunamųjų ginklų atsargos.

Ukraina tęsia antiteroristinę operaciją ir po Ženevos

Ukrainos pastangos pasitelkus karinę galią pažaboti prorusiškus separatistus šalies rytuose bus tęsiamos nepaisant keturšalio susitarimo, kuris buvo pasiektas ketvirtadienį Ženevoje, penktadienį pareiškė Ukrainos saugumo tarnyba (SBU).

„Antiteroristinė operacija tebevyksta, kiek ji tęsis – priklausys nuo to, kiek teroristai bus mūsų šalyje“, – žurnalistams sakė SBU atstovė spaudai Marina Ostapenko.

Ženevos susitarime, kurį pasirašė Rusija, Ukraina, Jungtinės Valstijos ir Europos Sąjunga, reikalaujama, kad „visos neteisėtos ginkluotos formuotės“ sudėtų ginklus.

13.37 val. Separatistai vėl bando užimti Kramatorsko TV bokštą

Separatistai penktadienį antrą kartą bandė užimti Kramatorsko televizijos bokštą, praneša „Unian“.

Pasak Ukrainos saugumo tarnybos (SBU), ginkluoti vyrai prie TV bokšto bandė prijungti atsarginę pastotę.

„Padėtis įtempta prie bokšto. Šiuo metu ginkluoti vyrai bando prijungti atsarginę pastotę, tai yra, situacija nuolat keičiasi“, – sakė SBU atstovė Marina Ostapenko.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Prorusiški separatistai Donecke
AFP/„Scanpix“ nuotr./Prorusiški separatistai Donecke

11.53 val. Donecko separatistai atsisako sudėti ginklus

Separatistai Donecke atsisako apleisti užimtus valdžios pastatus, nepaklusdami ketvirtadienį Ženevoje pasiektam keturšaliam susitarimui.

Separatistų atstovas Aleksandras Gnezdilovas BBC sakė, kad Kijevo vyriausybę laiko neteisėta, todėl ginklų nesudės, kol ji neatsistatydins.

Kitas protestų Donecke lyderis anksčiau pareiškė, kad pabaigs valdžios pastatų šturmą tik tada, kai savo stovyklą išmontuos Maidano protestuotojai Kijeve.

Papildyta 10.55 val. Atsiimtas Kramatorsko TV bokštas

Kramatorske Ukrainos saugumo tarnyba (SBU) išlaisvino separatistų užimtą televizijos bokštą ir nutraukė Rusijos TV kanalų transliaciją, praneša „Unian“.

Ginkluoti vyrai koncerno RRT administruojamą TV bokštą Kramatorske užėmė ketvirtadienį ir pradėjo jame montuoti savo transliacijos įrangą.

„Ginkluoti vyrai dirba pagal tą pačią schemą kaip ir Kryme, tik matyt labiau pažengę, nes atsinešė savo palydovinę įrangą. Ne tik išjungė mūsų įrangą, bet ir pasistatė savo“, – tuomet sakė RRT atstovas Pavelas Bilonožka.

Papildyta 10.16 val. Kramatorske – šūviai

Balandžio 17 d. apie 19 val. vietos laiku Sergejevkos kaime, apie 17 km nuo Kramatorsko, buvo šaudoma. Ukrainos kariai apšaudė postą, tarp separatistų yra sužeistų, skelbia Glavcom.ua.

Prieš posto apšaudymą virš kaimo skraidė sraigtasparnis ir išlaipino desantą. Paliekant Kramatorską padegtos padangos. Po 22 val vietos laiku padėtis stabilizavosi. Ukrainiečiai atkovojo karinį dalinį.

Baiminamasi riaušių

Apie gresiančias provokacijas Zaporožės srityje tai savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje paskelbė Karinių ir politinių studijų centro direktorius Dmitrijus Tymčukas.

Jis taip pat pareiškė, kad yra galimybė, jog Zaporožės srityje bus sukeltos riaušės, pasitelkus „V.Putino turistus“.

„Mūsų turimais duomenimis, Kryme ketvirtadienį nusileido lėktuvas su „V.Putino turistais“. Jie susodinti į autobusiukus, kuriais išvyko į Zaporožės sritį. Nieko gera“, – parašė D.Tymčukas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min