Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Ukrainai pažadėti Vokietijos bepiločiai orlaiviai negalėtų skraidyti žiemą

Vokietija galbūt negalės pasiųsti bepiločių orlaivių, kurie padėtų stebėti Ukrainos ir Rusijos sieną, o viena iš priežasčių – jog tie žvalgybos aparatai nepritaikyti veikti esant dideliam šalčiui, penktadienį pareiškė vienas įstatymų leidėjas.
Bepilotis orlaivis
Bepilotis orlaivis / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Bepiločiai skraidantys aparatai „Luna“ negali veikti esant žemesnei negu minus 19 laipsnių Celsijaus temperatūrai, sakė įstatymų leidėjas, patvirtindamas anksčiau dienraščio „Bild“ paskelbtą informaciją.

Berlynas kartu su Paryžiumi ir Viena pasiūlė aprūpinti bepiločiais orlaiviais Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) stebėtojus, prižiūrinčius konflikto krečiamos Ukrainos rytinę sieną, per kurią, kaip manoma iš Rusijos plūsta kovotojai ir ginklai.

Tačiau įtakingas Vokietijos parlamento narys Gernotas Erleris, koordinuojantis bendradarbiavimą socialinėje srityje su Rusija ir Centrine Azija, sakė turintis „rimtų abejonių“, ar prie tokios pagalbos galės prisidėti jo šalis.

Esama techninių problemų, dėl kurių sistema „Luna“ negali būti patikimai valdoma esant žemesnei negu minus 19 laipsnių temperatūrai.

„Esama techninių problemų, dėl kurių sistema „Luna“ negali būti patikimai valdoma esant žemesnei negu minus 19 laipsnių temperatūrai“, – jis sakė visuomeniniam radijui „Deutschlandfunk“.

Žiemą temperatūra tame regione dažnai būna daug žemesnė, juolab 3 km ir didesniame aukštyje, kuriame skraido tie bepiločiai orlaiviai, pranešė „Bild“, cituodamas vieną šaltinį kariuomenėje.

G.Erleris sakė, kad taip pat esama kitų „didelių teisinių ir politinių problemų“, įskaitant faktą, jog tą misiją su ESBO vėliava turėtų vykdyti ginkluotų vokiečių karių komanda.

„Tai būtų sudėtinga, nes aišku, jog tam turėtų pritarti tiek Ukraina, tiek Rusija, kurios abi yra ESBO narės, – aiškino G.Erleris. – Turiu didelių abejonių, ar ta misija apskritai įvyks.“

Tik 41 iš 190 Vokietijos kariuomenės sraigtasparnių yra techniškai tvarkingi, o padėtis naikintuvų parke nedaug geresnė.

Jeigu pasiūlymas dėl bepiločių aparatų subliūkštų, tai būtų dar vienas nemalonus smūgis Vokietijai, kurios pažadą imtis didesnio vaidmens tarptautinėje arenoje temdė virtinė gynybos įrangos techninių problemų.

Dėl orlaivių gedimų vėlavo Vokietijos ginkluotės siuntos kurdų kovotojams pešmergams, kurie Irake kaunasi su džihadistų judėjimu „Islamo valstybė“, taip pat buvo sutrikdytas pagalbos siuntų gabenimas į Vakarų Afrikos šalis krečiamas Ebolos viruso epidemijos.

Naujienų portalas „Spiegel Online“ praeitą mėnesį paskelbė, kad tik 41 iš 190 Vokietijos kariuomenės sraigtasparnių yra techniškai tvarkingi, o padėtis naikintuvų parke nedaug geresnė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Reklama
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Reklama
Mitai stabdo pasiryžti? Specialistė paneigė pagrindinius investavimo mitus
Užsisakykite 15min naujienlaiškius