Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Vladimiras Putinas kritikavo Japoniją per lėtai reagavus į cunamio poveikį Fukušimos elektrinei

Rusijos ministras pirmininkas Vladimiras Putinas šeštadienį pakritikavo Japoniją, kad joje per lėtai buvo reaguota į gaivalinę nelaimę Fukušimoje ir kad branduoliniai reaktoriai statomi seismiškai pažeidžiamose vietose.
Vladimiras Putinas atsakinėja į žiūrovų klausimus gruodžio 3 dieną.
Vladimiras Putinas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Avarija Japonijos atominėje elektrinėje paskatino Rusiją patikrinti visą savo atominę pramonę, dar sakė premjeras ir tuoj pat pabrėžė, kad rusiški reaktoriai yra saugiausi, nes taikomos patikimiausios apsaugos priemonės.

„Aš daviau nurodymus mūsų specialistams išanalizuoti visus mūsų reaktorius, nepaisant teigiamo TATENA įvertinimo. Dabar „Rosatom“ atlieka visuotinę visų mūsų reaktorių patikrą“, – kalbėjo jis Penzoje susitikęs su Fizikos matavimų instituto aktyvu.

Vyriausybės vadovas papasakojo savo požiūrį į įvykius Japonijoje po žemės drebėjimo ir cunamio. „Japonijoje padėtis unikali – nežinau kodėl, bet tai jų pasirinkimas, jie stato (reaktorius) seismiškai pavojingoje zonoje – bet ten visur seismiškai pavojinga zona“, – kalbėjo V.Putinas.

Iš pradžių Japonijoje buvo žemės drebėjimas, kuris sugriovė energijos tiekimo šaltinius, priminė jis. Be jų nebebuvo galimybės tiekti vandenį reaktorių aušinimui. Tada buvo įjungti atsarginiai generatoriai, bet užtelėjo cunamio banga ir sunaikino juos. Atsarginiai energijos tiekimo šaltiniai buvo apskaičiuoti 7 metrų aukščio cunamio smūgiui, bet banga buvo virš 9 metrų.

Jie įjungė trečiąjį apsaugos lygį – akumuliatorius – šie veikė gerai, bet reikėjo laiku atgabenti naujus mobilius šaltinius iš kitų regionų, bet jie to laiku nepadarė, ir prasidėjo problemos", – aiškino V.Putinas ir pažymėjo, kad japonų reaktoriai – sena septintojo dešimtmečio pabaigos technika.

„Mūsų šiuolaikinėse sistemose panaudojami šiuolaikinės apsaugos metodai; mūsų atominiai reaktoriai gali veikti be išorinių energijos tiekimo šaltinių tris paras; šito visiškai pakanka, kad būtų galima imtis operatyvaus reagavimo priemonių“, – nurodė V.Putinas.

Pasak jo, autonominio veikimo trukmę galima padidinti ir iki penkių parų; tik kainuotų brangiau. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Reklama
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Reklama
Mitai stabdo pasiryžti? Specialistė paneigė pagrindinius investavimo mitus
Užsisakykite 15min naujienlaiškius