Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Vokietija skelbia pavojų dėl Ukrainos

Vokietija perspėjo penktadienį, kad krizė Ukrainoje slysta „iš kontrolės“, kai Europos Sąjungos šalių užsienio reikalų ministrai grumiasi ieškodami, kaip atsakyti į tai, ką kai kurie vadina Rusijos invazija.
Frankas Walteris Steinmeieris
Frankas Walteris Steinmeieris / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Padėtis Ukrainoje pereina į kitą matmenį“, – sako Vokietijos užsienio reikalų ministras Frankas-Walteris Steinmeieris žurnalistams Milane, kur vyksta derybos su jo kolegomis iš kitų ES valstybių.

„Visos mūsų viltys dėl deeskalavimo žlunga, esama ženklų, kad padėtis nebekontroliuojama“, – pridūrė jis.

Visos mūsų viltys dėl deeskalavimo žlunga, esama ženklų, kad padėtis nebekontroliuojama, – pridūrė jis.

ES užsienio reikalų ministrai tariasi ES lyderių susitikimo išvakarėse – šeštadienį bus svarstoma, ar skelbti naujas sankcijas Maskvai ir kaip paremti Ukrainą, tikintis išvengti tiesioginės konfrontacijos tarp Rusijos ir Ukrainos pajėgų.

Švedijos užsienio reikalų ministras Carlas Bildtas sakė, kad Rusijai reikia pasiųsti aiškų signalą, jog įsiveržimai į kaimynės teritoriją nepriimtini.

„Ši invazija į Ukrainą jau antroji šiemet, – sakė jis, – mes visi turime vadinti daiktus savaisiais vardais ir liaukimės išsisukinėję“.

O kolega iš Danijos Martinas Lidegaardas pasakė, kad Europos Sąjungai reikia permąstyti savo santykius su Rusija.

„Manau, reikia reaguoti į tai, kad Rusija dabar turi karinių pajėgų Ukrainos žemėje“, – sakė jis.

„Artimiausiam laikotarpiui turime nagrinėti naujas sankcijas, o ilgesniam laikotarpiui – priemones energetinei mūsų priklausomybei nuo Rusijos sumažinti“, – pridūrė jis.

Stipriausiai reaguota iš tų ES valstybių, kurios buvo Sovietų Sąjungoje arba jos satelitės.

Lietuvos ministras Linas Linkevičius ragina ES lyderius suteikti „visą kokią tik įmanoma pagalbą“ Ukrainos vyriausybei, taip pat ir kariniu tiekimu.

„Mes nekalbame apie karių siuntimą, beje, Ukraina ir neprašo to“, – pabrėžė jis.

Jo kolega iš Estijos Urmas Paetas pridūrė: „realaus sankcijų poveikio nebuvo. Niekam tai nepatinka, bet turime žengti į priekį su naujomis priemonėmis“.

Radoslawas Sikorskis pasakė, kad Lenkija ragins partneres Europos Sąjungoje „liaukimės nuolaidžiavę Putinui ir gelbėkime dabartinę Ukrainą“, o savo paskyroje tinkle „Twitter“ padėtį pavadino „karu“.

Lenkijos ministras išdalijo žurnalistams krepšį lenkiškų obuolių, kuriuos įvežti uždraudė Rusija, paskelbusi savas sankcijas Vakarams.

„Prezidentas Putinas sako, kad jie nuodingi, – paaiškino R.Sikorskis. – Aš užtikrinu jis, jie nepaprastai skanūs. Jei norite parodyti, ką manote apie jo (Putino) politiką, suvalgykite lenkišką obuolį“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Reklama
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Reklama
Mitai stabdo pasiryžti? Specialistė paneigė pagrindinius investavimo mitus
Užsisakykite 15min naujienlaiškius