Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žiemos šėlsmas Sibire: žmonės dūsta užpustytuose automobiliuose, slidinėjantys vaikai paskendo pusnyje

Aspnigtas Tomtoro kaimas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Rusijos žiema.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Besitraukianti žiema kai kuriuose Sibiro rajonuose rodo dantis. Kelininkai nespėja valyti kelių, kai kurios magistralės visiškai sustingusios – negalint pravažiuoti automobiliams, žmonės tapo pūgos įkaitais. Pranešama ir apie tragiškai pasibaigusius atvejus.

Plačiau apie prognozuojamą rekordinį šaltį pirmadienio naktį Lietuvoje skaitykite čia.

Sekmadienį daugelio vakarų Sibiro regionų pagrindiniai keliai jau buvo išlaisvinti iš sniego spąstų, kelininkai dirbo be poilsio valandų. Vis tik Sibiro pūga nepasitenkino vien tik pagąsdinimu: keliose apskrityse žuvo mažiausiai septyni žmonės.

Daugelis iš jų tiesiog užduso užpustytuose automobiliuose. Kai kurie mirė prisikvėpavę išmetamųjų dujų, sniegui užkimšus duslintuvus. Tradicinis scenarijus: automobilis užstrigo kelyje, buvo iki stogo užpustytas. Arba baigėsi degalai, baigėsi ir paskutinės žmonių jėgos kovoti su akimirksniu supustomais sniego kalnais. Tarkime, Altajaus krašte užpustytame automobilyje rasti trys negyvi keleiviai. Pranešama, kad automobilis sustojo likus vos trims kilometrams iki Celinnojie kaimo. Vienintelis keleivis liko gyvas dėl to, kad išėjo ieškoti pagalbos. Likę automobilyje jo artimieji užduso.

Novosibirsko krašte keturi automobiliu važiavę jauni rusai taip pat užduso automobilyje VAZ-2106. Ekspertai nustatė, kad „Žigulių“ krosnelė buvo nesandari, pro ją į saloną pateko išmetamųjų dujų.

VIDEO: Užpustyti Sibiro keliai
Užpustyti Sibiro keliai

Du vaikai Baškirijoje žuvo tiesiog per pūgą slidinėdami nuo kalniuko. Spėjama, kad jie nesėkmingai įsmuko į didelę pusnį ir jau nebegalėjo išsikrapštyti.

Nors Rusijos Nepaprastųjų situacijų ministerija iš anksto įspėjo apie sniego audrą ir rekomendavo sėdėti namuose, daugybė žmonių patarimų neklausė. Todėl dešimtys Sibiro regiono gyventojų laikomi dingusiais be žinios.

Papildyta 16.40 val. Newsru.com praneša apie daugybę avarijų ir atsinaujinusias spūstis keliuose, ypač sunki situacija Kemerovo srityje. Taip pat paaiškėjo, kad aukų daugėja. Sekmadienio popietę magistralėje M-53 „Baikalas“ įvykus masinei avarijai, žuvo mažiausiai vienas žmogus.

Novosibirsko srities keliai, kaip rašoma Nepaprastųjų situacijų ministerijos pranešime, greičiausiai vaduojasi iš sniego. Daugiausiai sniege „nuskendusių“ automobilių – kelyje Leninskas-Kuzneckis. Vienoje trasos dalyje iš pusnynų „atkasta“ iškart 100 automobilių.

Daugelis kaimo vietovių dėl pūgos liko be elektros. Labiausiai nukentėjo Abakanas (Chakasijos sostinė), pusė miesto vis dar gyvena kritinėmis sąlygomis.

Komentarai
Šioje istorijoje Žiema, Orų prognozė , Pūga, Sibiras
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min