Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Apklausa: net 95 proc. studentų norėtų studijuoti užsienyje

Studentės
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Studentės
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

„Dream Foundation“, didžiausia pelno nesiekianti organizacija Europoje, inicijavo Lietuvos studentų apklausą apie studijas užsienyje.

Buvo siekiama išsiaiškinti, ar studentus domina studijos svetur, kas kelia didžiausią nerimą ir baimę, kokios specialybės paklausiausios, kokiose šalyse jie norėtų studijuoti ir kokia, jų manymu, studijų užsienyje nauda.

Iš viso buvo apklausti 5 677 Lietuvos studentai. Iš jų net 95 proc. domina studijos užsienyje. Dvi pagrindinės baimės, kurias įvardijo 26 proc. apklaustųjų, yra kalbos barjeras ir galimi finansiniai sunkumai (išlaidos maistui, būstui ir t.t.). Neramių minčių taip pat kelia mokslų kokybė (23 proc.), namų ir artimųjų ilgesys (22 proc.), adaptacija nepažįstamoje aplinkoje (21 proc.). Gerokai mažiau jaudinamasi dėl to, ar Lietuvoje bus pripažįstamas kitos šalies universiteto diplomas ir ar pavyks užsienyje susirasti darbą (5 proc.). Tik 2 proc. studentų nėra tikri dėl dėstytojų kompetencijos, abejoja, ar pasiteisins į studijas užsienyje dedamos viltys ir ar netruks laiko studijoms.

Studentus labiausiai vilioja mokslai Didžiojoje Britanijoje. Taip atsakė 25 proc. apklausto akademinio jaunimo. Antroje vietoje liko Danija, į kurią vyktų 21 proc. studentų. Studijas kitose Skandinavijos valstybėse rinktųsi 15 proc. apklaustųjų. Į Olandiją važiuotų 14 proc., o į JAV – 18 proc. studentų. Kur kas mažiau populiarios šios šalys: Japonija, Kinija, Korėja, Malaizija, Naujoji Zelandija, Tailandas ir Brazilija. Apie jas svajoja tik 1 proc. jaunuolių, o į pietų ir vidurio Europos valstybes vyktų atitinkamai 4 proc. ir 2 proc. studentų.

Paklausiausios specialybės tarp studentų yra inžinerija ir medicina (18 proc.), nuo jų kiek atsilieka informacinės technologijos (17 proc.), vadyba ir ekonomika (abi po 16 proc.).

Studentus taip pat domina socialiniai mokslai (12 proc.), menai (14 proc.), žurnalistika (11 proc.), teisė (12 proc.), politika (14 proc.), filologija (9 proc.) ir filosofija (2 proc.).

Paklausus apie studijų užsienyje privalumus, paaiškėjo, kad didžiausiu iš jų 31 proc. studentų laiko studijų kokybę. 25 proc. apklaustųjų svarbi asmeninė patirtis ir tobulėjimas, 17 proc. – geresnio darbo perspektyvos, 11 proc. – praktiniai įgūdžiai, 10 proc. – užsienio kalbos lavinimas. 6 proc. teigė, kad svarbų vaidmenį vaidina platesnis kelionių horizontas ir tarptautinės pažintys.

Komentarai
Šioje istorijoje Studijos, Studentas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min