Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Abiturientus ateitį ragins rinktis atsakingai

Vilniaus universitetas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Vilniaus universitetas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ketvirtadienį prasidėsiančios parodos „Mokymasis. Studijos. Karjera“ organizatoriai šiais metais ragins abiturientus studijas rinktis atsakingai.

„Raginsime abiturientus savo karjeros kelią rinktis kuo atsakingiau. Šiais metais parodoje bus pristatytos ir aukštosios, ir profesinės mokyklos. Norime parodyti abiturientams kelią, kad jie geriau save pažintų, kad vaikytųsi ne visuomenėje paplitusių stereotipų, bet išsirinktų, kas jiems iš tiesų yra geriausia“, – antradienį įvykusioje spaudos konferencijoje žurnalistams sakė švietimo ir mokslo viceministrė Nerija Putinaitė.

Jai pritarė ir parodos projekto vadovė Jolanta Masiulienė, sakydama, kad labai svarbu, jog abiturientai suprastų, kad studijuoti reikia ne tai, kas madinga, bet tai, kas pačiam jaunuoliui yra artima. „Karjeros pradžia prasideda kai apsisprendžiame, kur stoti. Į parodą dažnai ateina jaunuoliai, kurių tėvai turi labai didelių norų, kad jų vaikai studijuotų vieną ar kitą specialybę.  Mes parodoje akcentuosime, kaip svarbu turėti savo tikslą“, – sakė J.Masiulienė.

Abiturientams, studentams, vadovams ir bedarbiams

Aštuntąjį kartą vyksiančios parodos „Mokymasis. Studijos. Karjera“ akcentas šiais metais – karjeros diena. Priešingai nei anksčiau, šiemet renginys bus orientuotas ne tik į abiturientus ir esamus studentus, bet ir į įmonių vadovus bei darbo ieškančius žmones, teigia didžiausios šios tematikos parodos Baltijos šalyse organizatoriai.

„Šių metų parodoje akcentuosime karjeros dieną. Ją organizuojame nuo 2008 metų, tačiau šiemet ji bus daug išsamesnė ir orientuota į didesnę auditoriją. Tikimės, kad ši diena bus aktuali ne tik studentams ir abiturientams, bet taip pat ir vadovams bei darbo ieškantiems žmonėms“, – sakė parodos projekto vadovė.

Prisistatys visi šalies universitetai

Pasak jos, kaip ir seniau, abiturientams ši paroda bus puiki galimybė susipažinti su visų Lietuvos universitetų, kolegijų, profesinio mokymo mokyklų ir 11-os užsienio valstybių mokymo įstaigų programomis. Savo ruožtu studentai parodoje gaus informacijos apie aukštesnes studijų pakopas, galimybes tęsti studijas užsienyje. J.Masiulienė pažymėjo, kad šiais metais pirmą kartą parodos gyvavimo istorijoje visi Lietuvos universitetai išsamiai pristatys magistrantūros ir dokturantūros studijų programas. 

„Be to, abiturientams ir studentams ši paroda bus puiki galimybė išsiaiškinti, kokie yra darbdavių lūkesčiai, priimant į darbą. Parodos dalyviai taip pat galės susipažinti su įvairių organizacijų kultūra, karjeros galimybėmis jose“, – pasakojo J.Masiulienė.

Parodos metu bus suteikta galimybė atlikti profesinio orientavimo testus.

Patars ieškantiems darbo

Šiuo metu darbo ieškantys žmonės parodoje turės galimybę sudalyvauti seminare „Netekau darbo. Praradimas ar naujos galimybės?“, kuriame bus apžvelgtos Lietuvos darbo rinkos tendencijos ir perspektyvos,  patariama, kaip ieškotis darbo, atkreiptas dėmesys, kokie yra tinkami darbo pasiūlymai. „Taip pat seminaro dalyviams bus pristatyta, kokių specialistų reikia šiandienos darbo rinkai, kokie žmonės yra priimami į darbą, analizuojami geriausi gyvenimo aprašymai “, – sakė parodos projekto vadovė.

Dirbantys žmonės parodoje ras informaciją apie galimybes tęsti nebaigtas studijas, mokytis nuotoliniu būdu, kelti profesinę kvalifikaciją.

Tuo tarpu vadovai bus pakviesti susipažinti su daugiau nei 60 mokymų programų apie lyderystę, rinkodarą, pardavimų skatinimą, finansus ir kt. Jie taip pat bus kviečiami sudalyvauti seminare „Geras vadovas ir blogais laikais yra geras“, kur bus skaitomi pranešimai apie tai, kas yra geras vadovas, pasakojama apie darbuotojų motyvaciją sunkmečiu.

Dalyviai – 96 mokymo įstaigos

Parodoje antrus metus iš eilės bus įgyvendintas projektas „Profesijos gyvai“, kurio metu parodoje dalyvausiančios Lietuvos profesinio mokymo įstaigos demonstruos įvairias sritis: reklamą ir poligrafiją, fotografiją, kosmetologo specialybę, juvelyriką ir kt.

Be to, parodoje vyks Nacionalinės 2010 m. mechatronikos varžybos, kurių pagrindinis tikslas – atskleisti technikos mokslų patrauklumą.

Parodą organizuojančių Lietuvos parodų centro „Litexpo“ ir Švietimo ir mokslo ministerijos atstovų teigimu, šiais metais parodoje dalyvaus 96 mokymo įstaigos, organizacijos ir institucijos iš 12 šalių. Tarp jų – Didžioji Britanija, Olandija, Kanada, Prancūzija, Suomija, Latvija, Rusija.

Tris dienas vyksiančioje parodoje numatytos 26 konferencijos, seminarai, diskusijos ir pristatymai. Pirmoji parodos diena – vasario 4-oji – bus skirta abiturientams; antroji diena bus Karjeros diena; trečią parodos dieną vyks Švietimo ir mokslo ministerijos konferencija „Rinkis atsakingai: tavo studijos – tavo ateities programa“.

Komentarai
Šioje istorijoje Abiturientai, Mokymasis, Studentas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min