Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Atvirų durų dienoje – dėmesys Klaipėdos universitetu besidomintiems moksleiviams

Klaipėdos universitete moksleiviai galėjo išbandyti įvairiausias specialybes.
Klaipėdos universiteto nuotr. / Klaipėdos universitete moksleiviai galėjo išbandyti įvairiausias specialybes.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Paskutinę kalendorinės žiemos dieną moksleiviai rinkosi į Klaipėdos universiteto Atvirų durų dieną. Čia moksleivių jau laukė keturios kryptys. Kiekvienoje jų – skirtinga erdvė tam, kad moksleiviai ne tik gautų visą aktualiausią informaciją apie studijas, bet ir praktiškai išbandytų įvairias veiklas.

Šiais metais Atvirų durų dienoje dalyvavo moksleiviai iš Skuodo, Kvėdarnos, Šilutės, Rietavo, Gargždų, Plungės r., Joniškio, Vilniaus, Kretingos ir Klaipėdos mokyklų.

Daugiausiai dėmesio sulaukė „Pabandyk“ erdvė, kur moksleivius virtualiai keliauti kvietė Sveikatos mokslų fakulteto Rekreacijos ir turizmo katedra, Nardymo klubas „Amfibijos“ matavo naro kostiumą. Sveikatos mokslų fakulteto Slaugos katedra demonstravo, kaip reikia atlikti injekcijas, sutvarstyti sužeistąjį, matavo kraujo spaudimą, kūno temperatūrą. Medicinos technologijų katedra matavo jėgą, o Visuomenės sveikatos katedra atliko kūno masės analizę bei matavo CO2 kiekį organizme.

Savo pasirodymais erdvėje „Šėlk“ moksleivius džiugino Menų fakulteto Choreografijos katedros studentės bei studentų ansamblis „Vytinė“. Erdvėje „Veik“ vyko net penkios paskaitos aktualiomis studijų, įsidarbinimo ir mokslo pasiekimų temomis. Išsamiai į visus su studijomis susijusius klausimus buvo pasiruošę atsakyti fakultetų ir instituto dėstytojai bei studentai, įsikūrę erdvėje „Rinkis“.

Šiais metais moksleiviams buvo suteikta galimybė iš anksto registruotis į ekskursijas fakultetuose ir aplankyti juose esančias laboratorijas, auditorijas, susipažinti su šiuolaikine inžinerija, moderniomis technologijomis gamtos moksluose ar pažinti kitokį Humanitarinių mokslų fakultetą.

Kretingos rajono Vydmantų vidurinės mokyklos 12 kl. moksleivė Gintė džiaugėsi sudalyvavusi renginyje: „Įspūdžiai labai geri, studentai labai draugiški ir išsilavinę. Esu labai laiminga, kad turiu galimybę pabendrauti su tokiais protingais žmonėmis, esu įsitikinusi, kad galima daug sužinoti ir apsispręsti, pabendrauti su studentais.“

Joniškio „Aušros“ gimnazijos 11 kl. moksleivė Vilma teigė, kad dalyvavimas Atvirų durų dienoje padėjo apsispręsti: „Patiko, maloniai bendrauja, gavau atsakymus į visus klausimus. Galvojau apie mediciną, kineziterapiją, galbūt vadybą. Bet atvykus čia supratau, kad linkstu prie slaugos ir kineziterapijos studijų. Įdomu, verta atvažiuoti. Patiko išbandyti save įvairiuose praktiniuose užsiėmimuose.“

Klaipėdos universiteto rektorius prof. dr. Vaidutis Laurėnas paklaustas, kodėl moksleiviai turėtų rinktis studijas Klaipėdos universitete nurodė tris priežastis. Pirmoji – čia siūlomos išskirtinės kokybiškos studijų programos, kurių nėra kituose universitetuose. Antroji – studentai turi galimybę rinktis iš plataus spektro veiklų po paskaitų. Trečioji – Klaipėdos universitetą renkasi patriotai, kurie nori gyventi ir plėtoti veiklą uostamiestyje.  

Studijų prorektorius prof. dr. Mindaugas Rugevičius džiaugdamasis jaunatvišku šurmuliu moksleiviams palinkėjo būti studentais nesvarbu kur, nesvarbu, kokią studijų programą pasirinkus: „Nepraleiskite šito gyvenimo tarpsnio. Man jaunystėje sakė, kad tai bus gražiausi gyvenimo metai, tačiau kai buvau 18-os – juokiausi ir tuo netikėjau, o dabar galiu patvirtinti, kad tai buvo tiesa. Juos reikia praleisti universitete“.

Studentų priėmimo skyriaus vedėja Beata Kajutytė teigė, kad šiais metais sulaukė daug moksleivių, kurie buvo pasiruošę konkrečius klausimus, turėjo informacijos ir atvyko jos pasitikslinti arba susitikti su konkrečių studijų programų studentais ir dėstytojais. Studentų priėmimo skyriaus vedėja teigė, kad labiausiai moksleiviai domėjosi biomedicinos srities studijomis, istorija, archeologija, lietuvių filologija su atitinkamomis specializacijomis – režisūra ar kita užsienio kalba, hidrologija ir okeanografija, menų studijomis. Džiugino tai, kad šiemet atvyko ne tik moksleiviai, bet ir kolegijų absolventai.  

Klaipėdos universitetas ir toliau skirs dėmesį moksleiviams, kviesdamas dalyvauti įvairiuose projektuose. Jau startavo aplinkai draugiškas projektas „Žalias laivas“, netrukus moksleiviai bus pakviesti jau antrą kartą „Iškeisti pamoką į paskaitą.“

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min