Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Panevėžio J.Balčikonio gimnazistų išleistuvės: į dangų kilo svajonių dėžutė

Vilniečiai pagerbė žuvusį Lenkijos prezidentą
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Į dangų kyla žibintas.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Panevėžio J.Balčikonio gimnazijos pedagogams teko gerokai paplūšėti, kad iki išleistuvių iškilmių suspėtų išrašyti brandos atestatus, nes paskutinio egzamino įvertinimai paskelbti tik pirmadienį.

Paskutinis parašas – vidurnaktį

J.Balčikonio gimnazijai bene vienintelei pavyko brandos atestatus abiturientams įteikti tą pačią dieną prieš išleistuvių iškilmes.

„Nors paskutinius egzaminų rezultatus sužinojome tik pirmadienį, atspausdinti atestus abiturientams, kurie neketina apskųsti egzaminų rezultatų, pavyko. Paskutinius parašus baigiau dėti apie 00.30 val.“, – pasakojo gimnazijos direktorius Raimondas Dambrauskas.

Atestatai nebuvo išrašomi tik tiems, kurie pateikė apeliacijas, nes jų priėmimo laikas baigiasi liepos 15 dieną.

Mokyklos vadovas pasidžiaugė, kad jų gimnazistams teko 47 šimtukai, kai kurie gimnazistai gavo po kelis aukščiausius įvertinimus.

Salę užsakė prieš metus

Nepaisant nesklandumų, pirmadienį 12 val. Benduomenių rūmų salėje abiturientams buvo įteikti atestatai, vėliau vyko šv.Mišios Panevėžio Kristaus Karaliaus Katedroje, o vakare visi vėl susirinko į Bendruomenių rūmus puotauti.

Gimnazijos vadovo teigimu, salė šventei buvo užsakyta jau prieš metus, nes mieste nėra daug vietų, kuriose tilptų keli šimtai abiturientų ir jų artimieji. Todėl, pasak R.Dambrausko, buvo tiesiog būtina laiku atspausdinti atestatus ir neapvilti ne tik abiturientų, bet ir šventės svečių.

„Be to vakaro vedėjai buvo ne vietiniai“, – dar vieną priežastį, kodėl teko verstis per galvą dėl atestatų, įvardijo mokyklos vadovas.

Vidurnaktį grįžta į mokyklą

Išleistuvių proga abiturientų tėveliai J.Balčikonio mokyklai padovanojo bareljefą., skirtą J.Balčikoniui. Jis buvo atidengtas 11 val. išleistuvių dieną, prieš atestatų įteikimą.

„Tokius bareljefus mokyklai dovanoja kiekviena abiturientų laida. Tai – viena iš mokyklos tradicijų jau kelioliką metų“, – teigė 15min.lt kalbinta mokyklos abiturientė Aistė Sinkevičiūtė.

Pasak jos, vakaro programa prasidėjo nuo iškilmingo abiturientų suėjimo į salę bei gimnazijos direktoriaus sveikinimo. „Jis kaip tik šventė 50 metų jubiliejų. Jam sveikinimą buvo paruošę ir abiturientai. Grojo gyva saksofono muzika, kuri labai džiugino ir suteikė jaukia atmosferą“, – pasakojo mergina.

Vidurnaktį jau penkerius metus gimnazistai tradiciškai grįžta į gimnazijos kiemelį.

„Taip buvo ir šį kartą. Abiturientai ir tėveliai grįžo į kiemelį, pasivaikščiojo, dar kartą pasigrožėjo mokyklai padovanotu bareljefu. Į dangų buvo paleisti fejerverkai ir žibintai su svajonių, kurios turi išsipildyti per 20 metų, dėžute“, – pasakojo gimnazijos vadovas.

Kita Panevėžo J.Balčikonio gimnazijos abiturientų išleistuvių tradicija – pasitikti saulę prie Nevėžio senvagės. „Kadanangi Bendruomenių namai yra visai netoli tiek nuo mokyklos, tiek nuo Nevėžio, abiturientai saulę pasitinka prie upės. Šįkart jie paleido į Nevėžį vainiką su žvakėmis“, – teigė R.Dambrauskas.

Į namus – pėstute

Paklaustas, ar nei vienas abiturientas nesėdo prie vairo neblaivus, R.Dambrauskas teigė, jog niekas su automobiliais po išleistuvių puotos namo neišvyko. Dauguma išsiskirstė namo pėstute, kita dalis – taksi.

15min.lt primena, kad iki liepos pabaigos čia galima pasirašyti „Sėkmės kelio“ sutartį, kuri abiturientus ir jau baigusius mokyklą įpareigoja būti sąmoningais ir atsakingai elgtis kelyje. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min