Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

ERASMUS patirtis: didžiųjų tikslų gyvenime link (nuotraukos)

Jurgita Vokietijoje
Jurgitos Bataitytės / Jurgita Vokietijoje
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Tikriausiai daugelis iš mūsų svajoja apie sėkmingą karjerą bei aprūpintą gyvenimą. Bet ar nekyla klausimas, kaip to galime pasiekti? Gal atspirties tašku galėtų būti ERASMUS praktika?

„A journey of a thousand miles must begin with a single step.“ – Lao Tzu

Žodis ERASMUS tapo bene sinonimu kalbant apie tarptautinį studentų mobilumą, nors ERASMUS programa suteikia galimybes ir dėstytojams bei akademiniam personalui. Ji taip pat atveria duris į tarptautinę darbo erdvę. Įdomu, kiek iš mūsų esame girdėję, kad įmanoma privalomą studijų praktiką atlikti užsienyje (angl. ERASMUS placement) ir dar už tai gauti stipendiją, kuri dažnai net didesnė nei studijų semestrui?

Viskas prasidėjo dar mokykloje, kai pirmą kartą išgirdau šį magišką žodį – ERASMUS. Jau ketvirtame semestre išbandžiau jėgas studijuodama viename iš labiausiai vertinamų Vokietijos universitetų Giotingene ir supratau, kad gerai mokėdama vokiečių kalbą, gyvenime niekada neprapulsiu. Taigi vos paskelbus konkursą ėmiau ieškoti praktikos vietos būtent šioje šalyje. „Argi ne smagiau būtų praleisti vasarą užsienyje“, – svarsčiau tada, – „juk tikriausiai ir CV tai būtų svarus įrašas...“

Po paieškų internetiniuose puslapiuose, siūlančiuose praktikos vietas, išsiunčiau savo CV keletui bankų bei įmonių, susijusių su studijų programa (finansų ekonomika), tame mieste, kuriame pusmetį studijavau. Buvau bepradedanti prarasti viltį po virtinės neigiamų atsakymų... Bet dabar galiu tvirtai pareikšti: svarbiausia niekada nenuleisti rankų, nors jau ir pradeda atrodyti, kad vasarą teks daržus ravėti, o per privalomą praktiką kažkur Lietuvoje virti kavą bei kopijuoti dokumentus.

Neįtikėtina, bet praėjus porai mėnesių nuo paieškos pradžios jau krausčiausi į Miuncheną ir pradėjau pirmąją tikrąją darbo patirtį investicinėje bankininkystėje. Mergers and Acquisitions, Fundraising, Venture Capital – kažkas, apie ką buvau ir anksčiau girdėjusi, bet neturėjau supratimo, kaip tai veikia realiame verslo pasaulyje. Tačiau kolegos buvo itin patyrę ir viską kantriai aiškindavo bei leido pasijusti vertinama komandos dalimi.

Jurgitos Bataitytės/Jurgita Vokietijoje
Jurgitos Bataitytės/Jurgita Vokietijoje

Dirbti teko daug ir ilgas valandas, bet kompanijos vadovai stengdavosi mus motyvuoti, dažnai eidavome kartu pietauti, kartą – žiūrėti futbolo varžybų (žinoma, kompanijos lėšomis). Labiausiai įsimintinas momentas vis dėlto buvo, kai visi kartu siaučiant vėtrai bėgome per Miuncheno senamiestį vakarieniauti prabangiame italų restorane. Kai kompanijai teko pakloti 560 eurų už 6 asmenų vakarienę, nuskambėjo tik šmaikštus komentaras: „Next time we’d better order a pizza to the office“.

Gyvenau gražiausiame Miuncheno rajone (Maxvorstadt), dirbau miesto širdyje (Marienplatz) įsikūrusiame verslo centre ir dabar atrodo, kad viskas buvo tiesiog per tobula. Visiškai pamečiau galvą dėl Miuncheno, kuris sužavėjo įspūdinga architektūra, nesuskaičiuojama galybe žaliųjų erdvių, bavariška dvasia, Alpių apsuptimi bei itin aukštu gyvenimo lygiu. Esu aplankiusi dvi dešimtis šalių (net keturias ir praktikos metu), todėl galiu atsakingai sakyti, kad norėčiau dar grįžti į Miuncheną, tik jau ilgesniam laikui...

Dabar tartum per miglą menu, kaip draugai kartojo, kad Miunchene labai sunku susirasti, kur apsistoti. „Visi čia nori gyventi“ – bandydavo aiškinti jie. Ir iš tiesų, jei ne socialiniai ryšiai, kuriuos įgijau ESN (angl. Erasmus Student Network) dėka, nežinau, ką būčiau darius. Bet dar balandžio mėnesį vykusio ESN Visuotinio kasmetinio susirinkimo metu Stambule susipažinau su organizacijos nariais iš Miuncheno. Vienas iš jų persiuntė savo draugo kontaktus, kurio kambarį vėliau ir nuomojausi. Tai mane paskatino įsitraukti į vietinės ESN sekcijos MESA veiklą. Vienoje iš išvykų net susipažinau su lietuvaite iš gimtojo krašto. Koks mažas tas pasaulis! Be to, vieną vėlų penktadienio vakarą pasiekus Ciūrichą, dvi dienas manimi kaip karalaite rūpinosi buvęs ERASMUS studentas Kevin, semestrą praleidęs mano universitete.

Jurgitos Bataitytės/Jurgita Vokietijoje
Jurgitos Bataitytės/Jurgita Vokietijoje

Po savaitės jau traukiau priešinga kryptimi: lankiau Slovėnijoje įsikūrusią geriausią draugę Laurą, kuri tuo metu taip pat atliko ERASMUS praktiką Liublijanoje. Kitą dieną visi kartu išdardėjom į Kroatijos kurortą, kur savaitę laiko mėgavomės vasaros saule ir ERASMUS bičiulių kompanija. Be abejonių ERASMUS ir mano asmeninė patirtis ESN pavertė pasaulį ne tik mažesniu, bet ir spalvingesniu.

ERASMUS praktika – neabejotinai didelis ir svarus žingsnis pirmyn profesinėje karjeroje, davęs galimybę įsilieti į tarptautinę darbo erdvę, praplėtęs akademinį akiratį bei suteikęs pirmosios tikros darbo patirties. Tai ne tik gražus įrašas mano CV, bet ir neįkainojama patirtis, kuri suteikė neįtikėtinai daug pasitikėjimo savimi, noro tobulėti bei, žinoma, socialinių kontaktų, kas yra vienas svarbiausių veiksnių sėkmingoje karjeroje.

Buvai išvykęs studijuoti svetur pagal ERASMUS mainų programą? Dar neišblėso ten patirti įspūdžiai bei nuotykiai? Pasidalyk ERASMUS patirtimi su kitais studentais. Savo pasakojimą ir keletą nuotraukų siųsk el. paštu studentai@15min.lt

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min