Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

ISM ir Ilinojaus technologijų institutas pristato bendras programas

Praktika JAV yra privaloma Industrinių technologijų programos dalis, tad studentai neišvengiamai susipažins su šios šalies verslo sektoriumi, inovacijų ir technologijų plėtra
Praktika JAV yra privaloma Industrinių technologijų programos dalis, tad studentai neišvengiamai susipažins su šios šalies verslo sektoriumi, inovacijų ir technologijų plėtra
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos darbo biržos duomenimis, šiais metais laisvų darbo vietų skaičius pasiekė rekordines aukštumas – užfiksuota 30 000 jų. Prognozuojama, kad atsigaunant šalies ekonomikai, darbuotojų poreikis šalies viduje dar labiau išaugs. Augant gamybos ir vartojimo apimtims, darbdaviai taps dar reiklesni ir bus pasiryžę investuoti į gerai pasirengusius ne tik teorinių žinių, tačiau ir praktikos turinčius specialistus. Paklausiausi bus tie, kurie turės ir socialinių, ir technologinių mokslų žinias. Užsidarymas siaurame profesiniame gete yra savanoriškas savo galimybių ir karjeros apribojimas.

„Mūsų atlikta kokybinė rinkos analizė atskleidė, kad šiuo metu paklausiausi įvairaus lygio vadovai ir vadybininkai, kurie tuo pačiu turi solidžių informacinių technologijų ir inžinerinių-techninių žinių, šių darbo vietų skaičius ir toliau augs. Kaip ir dabar, po penkerių metų bus jaučiamas ir profesionalių vadybininkų bei ekonomistų poreikis, ypač greičiausiai besivystančiuose statybų, gamybos, pramonės ir IT sektoriuose. Jau kelerius metus girdime nerimą keliančias gaideles iš verslo partnerių, kurie akcentuoja vadybininkų, turinčių technologinių žinių stygių tarp įmonių administracijos darbuotojų ir vadovų. Darbdaviams reikalingi verslo pulsą jaučiantys, puikai technologiškai parengti specialistai, galintys tarpininkauti tarp gamybos, IT,  pardavimų, rinkodaros, strateginės plėtros departamentų“, – sakė ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektorius dr. Vilius Kontrimas.

Reaguodamas į besikeičiančią rinkos ir demografinę situaciją, ISM universitetas praplėtė studijų pasirinkimą. Kartu su prestižiniu JAV Ilinojaus technologijų institutu (angl. Illinois Institute of Technology) ISM parengė naujas Industrinių technologijų vadybos bakalauro ir Informacinių technologijų vadybos magistro programas. Jas studentai galės studijuoti nuo 2014 m. rudens.

Programų konsultantai – užsienio kompanijų vadovai

Naujoms programoms ISM parengė vadybos bei ekonomikos disciplinas, o Ilinojaus technologijų institutas, garsėjantis ilgametėmis mokslo tyrimų tradicijomis ir verslo inovacijų pasiekimais, dėstys technologijų vadybos dalį.

„Žengiame vakarietišku aukštojo mokslo studijų organizavimo keliu. Verslo vadybos kompetencijas, mūsų vertinimu, būtinas kiekvienam sėkmingai verslo sektoriuje dirbančiam darbuotojui, papildėme paklausiomis technologijų mokslų žiniomis. Mums pasisekė, kad technologijų vadybos srityje galime didžiuotis partneryste su vienu garsiausių pasaulyje technikos institutu, kurį baigė tokios gerbiamos Lietuvos asmenybės kaip Prezidentas Valdas Adamkus“, – sakė rektorius dr. Vilius Kontrimas.

V. Adamkus, prisimindamas studijas Ilinojaus technologijų institute, akcentavo šios aukštosios mokyklos suteiktas žinias, siekiant karjeros JAV aplinkos apsaugos federalinės valdžios institucijose. „Negaliu nesidžiaugti, kad Lietuvos aukštosios mokyklos bendradarbiauja su garsiausiomis užsienio aukštosiomis mokyklomis ir įsilieja į prestižinę pasaulio akademinę bendruomenę. Ilinojaus technologijų institutas jau beveik šimtmetį puoselėja gilias tiriamojo ir taikomojo mokslo tradicijas, dirba su didžiausiomis pasaulio verslo korporacijomis. Žinios ir patirtis, perduodama šio instituto profesorių padeda pažinti technologijų verslo užkulisius, veiklos principus ir ateities plėtros galimybes. Tikiu, kad ISM ir Ilinojaus technologijų instituto bendradarbiavimas prisidės prie didėjančio Lietuvos technologijų sektoriaus konkurencingumo Europoje ir pasaulyje“, – teigė Prezidentas V. Adamkus. 

Programoms parengti ir konsultuoti studentų stipendijų, stažuočių bei karjeros klausimais formuojama patariamoji taryba. Jos nariais jau sutiko tapti technologijų ir inovacijų žinovai: Ilinojaus technologijų instituto profesorius Donatas Tijūnėlis (Čikaga), „Hughes network systems“ viceprezidentas Arunas Slekys (Vašingtonas), buvęs „Philips“ koncerno prezidentas Pierre Everaert (Niujorkas), „OneGo“ įkūrėjas ir vadovas Paulius Grigas (Los Andželas), „E-Band communications“ įkūrėjas Saulius Umbrasas (San Diegas), „DevBridge Group“ plėtros viceprezidentas Viktoras Gurgždys, Mike Henderson, Moog Inc.viceprezidentas.

Studijos ir praktika JAV

Industrinių technologijų vadyba suteiks galimybę studentams studijuoti  socialinių ir technologijų mokslų disciplinas vienu metu. Programa apims vadybos, rinkodaros, ekonomikos, finansų, taip pat fizikos, elektrotechnikos, IT disciplinas. Studijos skirtos studentams, siekiantiems karjeros technologijų, pramonės, gamybos įmonėse. Jaunuoliai įgis žinių, apimančių tiekimo grandinės organizavimo, telekomunikacinių technologijų, tvarios gamybos, technologijų ir pramoninės infrastruktūros sritis.

„Praktika JAV yra privaloma Industrinių technologijų programos dalis, tad studentai neišvengiamai susipažins su šios šalies verslo sektoriumi, inovacijų ir technologijų plėtra. Subūrę gausią JAV verslininkų patariamąją tarybą bei užmezgę glaudžius ryšius su tarptautinėmis Lietuvoje įsikūrusiomis kompanijomis, pasiūlysime studentams karjeros galimybes ne tik Lietuvoje, bet ir JAV“, – sakė naujų programų vadovas dr. Vilius Kontrimas.

Informacinių technologijų vadybos magistro programoje pirmiausia bus suteiktos įvairaus lygmens vadovams būtinos organizacijos vadybos žinios, o vėliau jie galės rinktis vieną iš 11 IT specializacijų. Programoje didžiausias dėmesys bus skiriamas IT, kaip strateginio organizacijos sverto, o ne  būtinų išlaidų,  sampratai formuoti. Programą sudarys 5 IT, 2 IT vadybos ir 8 vadybos bei verslo valdymo disciplinos.

Minėtos studijų programos bus dėstomos anglų kalba. Studentai dalį studijų studijuos JAV arba klausysis paskaitų nuotoliniu būdu. Baigę studijas absolventai gaus du – ISM ir Ilinojaus technologijų instituto – diplomus.

Apie ISM Vadybos ir ekonomikos universitetą:

ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas, įkurtas 1999 m., yra pirmasis nevalstybinis universitetas Lietuvoje. Universiteto steigėjas – BI Norwegian Business School, pripažįstamas viena didžiausių ir geriausių aukštųjų verslo mokyklų Europoje. Universitetas siūlo visų pakopų studijas: bakalauro, magistratūros ir  doktorantūros, taip pat rengia vadovų studijas ir mokymus. Universiteto studijų kokybę patvirtina Tarptautinė kokybės akreditacija (IQA) ir Europos kreditų perkėlimo sistemos etiketė (ECTS label), leidžianti mainų programų partneriais rinktis pažangiausius Europos universitetus. Tarptautinis verslo mokyklų ir universitetų reitingas „Eduniversal“ ISM įvertino kaip geriausią verslo universitetą Lietuvoje, vieną geriausių Rytų ir Centrinės Europos regione. Pasaulyje ISM vertinamas kaip vienas iš 200 geriausių universitetų. Universitetas siekia ugdyti ne tik sėkmingus, bet ir atsakingus verslo lyderius. ISM yra vienas iš 100 pirmųjų verslo mokyklų, prisijungusių prie Jungtinių Tautų atsakingo vadybos mokymo principų iniciatyvos (Principles for Responsible Management Education – PRME).

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min