Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

LNDT vadovo rinkimai: po studentų akcijos – apsikeitimai „notomis“

Jonas Korenka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Jonas Korenka
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Po spalio 14 d. vykusios Lietuvos Muzikos ir teatro akademijos studentų akcijos prie Nacionalinio dramos teatro laikinai einantis šios įstaigos generalinio direktoriaus pareigas Jonas Korenka nusiuntė pranešimą Akademijos rektoriui prof. Eduardui Gabniui ir Lietuvos Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos direktoriui Romualdui Kondrotui dėl šių „mokymo įstaigų dėstytojų ir auklėtinių neetiško elgesio".

ISTORIJOS PRADŽIA: Į LNDT vadovo postą pretenduoja 6 kandidatai, Panevėžio J.Miltinio dramos teatro – vienas

TAIP PAT SKAITYKITE: Teatralai nuogąstauja dėl galimai neskaidraus konkurso į LNDT vadovo postą

Rašte teigiama, kad (rašyba netaisyta – V.J.) „2010–10–14 d. Gedimino pr. 4, Vilniuje, 17 val. 15 min. Buvo gauta informacija, kad Lietuvos muzikos ir teatro akademijos patalpose, dėstytojai Jonas Vaitkus, Gintaras Varnas, Juozas Javaitis ir Eglė Mikulionytė organizuoja nesankcionuotas mitingą prie Lietuvos nacionalinio dramos teatro, Gedimino pr. 4, Vilniuje, tikslu sutrukdyti vakarinio spektaklio (prasidedančio 18 val.) žiūrovams patekti į salę bei atlikti kitus sabotuojančius teatro darbą veiksmus.

Apie 17 val. 20 min. susirinko apie 40 žmonių, kurie stumdė teatro žiūrovus, bandančius patekti į teatrą su bilietais, šiukšlino teatro prieigose ir t.t. Dėl minėtų veiksmų buvo iškviesti policijos pareigūnai, kurie taip pat stebėjo šiuos veiksmus ir stengėsi užtikrinti viešąją tvarką“. Toliau pasakojama, jog studentai mėgino įsiveržti į teatro vidų be bilietų, bet policija jiems to neleido. Rašte išvardijami „mums iš veidų žinomi studentai", taip pat ir vienas M.K.Čiurlionio menų mokyklos 11 klasės mokinys. Dėl paminėtų rašte asmenų veiksmų su pareiškimu buvo kreiptasi į policiją, informuoja rektorių Jonas Korenka ir prašo reaguoti į susidariusią situaciją.

Studentų atstovas Tadas Montrimas Menų faktūrai teigė, kad jų aprašytas elgesys yra išsigalvotas: jie visiškai nestumdė žiūrovų, o į teatrą bandė patekti tokiu pat būdu, kaip patekdavo ir anksčiau – parodydami LMTA pažymėjimus. Iš mitingo – kurio jis tikrai negalėtų pavadinti mitingu, o greičiau akcija kaip protestu prieš susiklosčiusią padėtį teatre – jie išėjo visus spragėsių maišelius sukraudami į šiukšlių dėžes, tai galima pamatyti ir jų pačių filmuotoje medžiagoje.

T.Montrimas taip pat neigė rašte išvardintus kaltinimus dėstytojams – jie darė tai niekieno neorganizuoti, tai buvo pačių studentų iniciatyva. O pamatę šame Korenkos rašte išvardintus studentus jie juokėsi – akcijoje nedalyvavo daugiau nei trečdalis minimų studentų, o vienas jų dabar net išvykęs iš Lietuvos.

Tai visiškas melas, – sakė Juozas Javaitis. Pradėkime nuo to, kad ten išvardintos pavardės mano studentų, kurie tuo metu repetavo su dėstytoju Gintaru Liutkevičium. Ir peržiūrėję bet kokias nufilmuotas juostas jose nerasite nė vieno mano studento. O dėl organizavimo – aš tai akcijai visiškai pritarčiau, bet nesu prie jos niekuo neprisidėjęs.

Paklausti apie LNDT atstovo dėstomus kaltinimus dėstytojams, tiek Gintaras Varnas, tiek Juozas Javaitis ir Eglė Mikulionytė sakė esantys pasipiktinę ir svarsto, kaip pasielgti dėl tokio šmeižto ir garbės įžeidimo. „Tai visiškas melas", – teigė visi. „Tai šmeižtas“, – sakė Gintaras Varnas, – „tai net neturi jokio pamato. Atsimenu, tą dieną man skambino iš kažkurio laikraščio ir paprašė papasakoti apie studentų akciją. Atsakiau, kad nieko apie tai nežinau. Ir apie ją sužinojau tik kai ji jau įvyko". Ar rašto autorius meluoja? „Be abejo, mano atveju – taip. Aš buvau repeticijoje ir apie tai nieko nežinojau“.

„Tai visiškas melas, – sakė Juozas Javaitis. Pradėkime nuo to, kad ten išvardintos pavardės mano studentų, kurie tuo metu repetavo su dėstytoju Gintaru Liutkevičium. Ir peržiūrėję bet kokias nufilmuotas juostas jose nerasite nė vieno mano studento. O dėl organizavimo – aš tai akcijai visiškai pritarčiau, bet nesu prie jos niekuo neprisidėjęs“.

Eglė Mikulionytė taip pat patikino, kad rašte meluojama, ji pati apie akciją nieko nebuvo girdėjusi. „Dėl mano pavardės iškart galima paduoti į teismą, nes tikrai nieko negirdėjau apie jokį mitingą, o tą dieną apskritai buvau gastrolėse kitame mieste. Sužinojau apie akciją tik grįžusi į Vilnių. Ir studentai su manimi nei konsultavosi, nei tarėsi dėl to".

Jonas Vaitkus taip pat paneigė kaltinimus mitingų organizavimu. Ar dėstytojai paduos laiško autorių į teismą, jie sakė kol kas nežiną.

Ir toliau nesikonsultavę su dėstytojais LMTA studentai šią savaitę nunešė laišką Lietuvos kultūros ministrui Arūnui Gelūnui (rašyba taip pat netaisyta):

„Mes, Lietuvos Muzikos ir Teatro akademijos studentai, būsimieji Lietuvos Nacionalinių bei kitų valstybinių ir nevalstybinių Teatrų aktoriai, šokėjai ir režisieriai, prašome ir tikimės Jūsų argumentuoto ir nešališko sprendimo Lietuvos Nacionalinio Dramos Teatro generalinio direktoriaus rinkimuose. Suprantame pasirinkimo sudėtingumą ir Jums tenkančią atsakomybę, todėl nuoširdžiai Jus palaikome priimant šį sprendimą, kurio pasekmes Teatrų lankytojai ir kūrėjai jaus mažiausiai penkerius metus ne tik Nacionaliniame, bet ir kituose Lietuvos Teatruose, nes būtent Nacionalinis Teatras turi užtikrinti visavertę šalies meninės kultūros sklaidą ir lygį šalyje ir užsienyje bei formuoti šalies meninės kultūros įvaizdį.“

Toliau rašte prašoma atsižvelgti į žiniasklaidos pranešimus apie kandidatuojančių asmenų darbus ir nuopelnus. Studentų nuomone, „A.Večerskio sąmoningai formuoto lengvo žanro spektaklių repertuaras tiktų nebent komerciniam, o ne mūsų – Nacionaliniam Teatrui. Juk intelektualus, protaujantis žiūrovas neatsiranda savaime – jį reikia išugdyti. Mus akademijoje moko kalbėti išsilavinusiam, ieškančiam, intelektualiam t.y. „giliam“ žmogui, ta kalba nėra lengvai išmokstama, tenka daug dirbti, todėl labai norėtųsi pabaigus keturių metų studijas, teatro salėse surasti tikrąjį meną suprantantį bei jo ieškantį žiūrovą ir pasidalinti su juo mintimis apie moralę, meilę ir tikėjimą."

Laišką pasirašė 70 studentų.

Lietuvos nacionalinio dramos teatro vadovas Kultūros ministerijoje bus renkamas iš šešių kandidatų spalio 26 d.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min