Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

MiDi vainikavo roko opera „Viduramžiai rytoj“

MiDi vainikavo roko opera „Viduramžiai rytoj“.
Vytauto Lukšio nuotr. / MiDi vainikavo roko opera „Viduramžiai rytoj“.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Gegužės 6d., penktadienį, Ūkio banko teatro areną sudrebino naujai atgiję populiarūs muzikos kūriniai. Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto (VU MIF) studentai žiūrovus nustebino roko operos „Viduramžiai rytoj“ premjera.

Šiemet matematikų ir informatikų roko opera buvo organizuojama jau 12-tąjį kartą. Organizatorių komanda teigia, jog roko operos – puikus būdas parodyti, jog matematikai ir informatikai gali ne tik skaičiuoti ir programuoti, tačiau ir kurti kokybišką meną.

Kiekvienais metais scenarijus rengiamas remiantis studentams, visuomenei aktualiomis temomis. Šiemet roko opera „Viduramžiai rytoj“ perteikiamas netradicinis studentų protestas prieš išaugusias aukštojo mokslo kainas bei primenamas per priėmimus į aukštąsias mokyklas įvykęs skandalas, kuomet dauguma abiturientų gavo žinutes iš Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO), pranešančias, kad niekur neįstojo (vėliau ši informacija buvo paneigta).

15min.lt nuotr. /MiDi vainikavo roko opera „Viduramžiai rytoj“.
15min.lt nuotr. /MiDi vainikavo roko opera „Viduramžiai rytoj“.

„Kilo chaosas. Buvo pakeltas tiltas į mokslo tvirtovę ir iš miestelio jaunuolių atimta galimybė pasiekti mokslo aukštumų. Šitaip gimė įdomi kovos už svajones istorija, kuri atsiskleidė roko operos „Viduramžiai rytoj“ scenarijuje“, – sako Šarūnas Stanius, šių metų roko operos vadovas.

Roko operos pavadinimas „Viduramžiai rytoj“ išreiškia dėl vis labiau augančio „protų nutekėjimo“ į užsienį bei dėl dabartinės aukštojo mokslo sistemos problemų Lietuvoje besiartinančius „tamsiuosius amžius“. Skelbiama ateities era, kurioje bus grįžtama į tamsius, gūdžius laikus.

Roko operos dalyviai po pasirodymo nenustygo vietoje – vieni liejo ašaras, supratę, kad roko opera jau praėjo, kiti dar energingai šokinėjo iš laimės. „Negaliu patikėti, kad viskas baigėsi. Keistas jausmas – atrodo, rytoj vėl reikės anksti keltis, skubėti į repeticijas, šokti. Turbūt dar nemažai laiko prireiks priprasti prie naujojo ritmo“, – dalijosi įspūdžiais šokėja Eglė Misiukevičiūtė.

15min.lt nuotr. /MiDi vainikavo roko opera „Viduramžiai rytoj“.
15min.lt nuotr. /MiDi vainikavo roko opera „Viduramžiai rytoj“.

Informatikai komplimentus žarstė išradingiems dekoracijų kūrėjams – „Dvejetainių medžių miškas – jėga! Taip pat labai patiko Tiuringo mašina“, – negalėjo atsistebėti programų sistemų studentas. O roko operų veteranai sutiko, jog bendras šių metų projekto rezultatas jų lūkesčių nenuvylė.

Tradiciškai roko operą užbaigė MIDI (Matematikų ir informatikų dienų) himnas „Katino jau dienos atėjo“, sukėlęs ant kojų visą žiūrovų auditoriją. Vėliau linksmybės iki paryčių tęsėsi su grupėmis „Skyders“, „G&G Sindikatas“ ir Dj Kym Wild (Metal on metal).

Viduramžiai atėjo ir praėjo, renginys buvo įspūdingas – ne veltui susirinko apie 2 tūkstančius žiūrovų. O kadangi projektas yra unikalus tuo, jog vyksta tik vieną kartą metuose ir niekada nekartojamas, belieka laukti „Viduramžiai rytoj“ premjeros DVD įrašo, kitų metų ir naujosios roko operos.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min